کفپوش اپوکسی

کفسازی و کفپوش اپوکسی-Epoxy Flooring

آیا به نظر شما داشتن کفپوشی لوکس و زیبا، مقاوم، با دوام و طول عمر بالا با قابلیت شستشوی آسان جذاب نیست؟ ممکن است کفپوش اپوکسی تنها راه حل شما باشد! کفسازی و کفپوش اپوکسی فرصتی مناسب را برای تمام کارفرمایان برای سطوح مختلف با کاربری های مختلف بوجود آورده. هر چیزی را که لازم است بدانید گرد هم آورده ایم. برای اطلاعات بیشتر یا مشاوره، با متخصصین کفسازی و کفپوش اپوکسی شرکت پارس الیس تماس حاصل فرمایید.

کفپوش اپوکسی چیست؟

تعریف کفپوش اپوکسی:

ممکن است شما دقیقا ندانید "کفسازی و کفپوش اپوکسی چیست؟"، اما در ساده ترین تعریف آن، کفسازی و کفپوش اپوکسی متشکل از لایه های مختلف اپوکسی است که بر روی کف به عمق حداقل دو میلی متر اعمال می شود. یکی از تفاوت های اجرایی در کفسازی و کفپوش اپوکسی عمق اپوکسی برای کاربری ها و سطوح مختلف می باشد. همانطور که گفته شد، کفپوش اپوکسی باید حداقل دو میلی متر ضخامت داشته باشد. هر کفپوش اپوکسی که ضخامت کمتر از دو میلی متر دارد را بهتر است به عنوان پوشش اپوکسی شناخت.

ممکن هم است شما دقیقا بدانید "کفسازی و کفپوش اپوکسی چیست؟". کفسازی و کفپوش اپوکسی در این مورد به یک سیستم اشاره دارد که از دو جزء اصلی تشکیل شده است، رزین ها و سخت کننده ها. رزین و هاردنر با هم مخلوط می شوند و روی سطح اجرا می شوند، تا جایی که به صورت شیمیایی واکنش نشان می دهند تا یک ماده سفت و سخت با مقاومت بالا در برابر تخریب و باندینگ بسیار خوب به بستر خود داشته باشند. کفسازی و کفپوش اپوکسی بسیار قوی است که می توان آن را حتی در سخت ترین شرایط محیط های صنعتی مورد استفاده قرار داد.

کفپوش اپوکسی در برخی مقالات و محاورات به عنوان کفپوش رزینی یا کفپوش پلیمری شناخته می شود.

کفسازی و کفپوش اپوکسی از ترکیب بیسفنول A و هاردنر پلی آمینی بدست می آید.

 کفپوش اپوکسی پارس الیس ضد اسید

کفسازی و کفپوش اپوکسی چگونه اجرا می شود؟

بطور خلاصه کفسازی و کفپوش اپوکسی به یک سطح صاف و صیقلی با حداقل خلل و فرج و تمیز نیاز دارد تا به درستی بر روی سطح اجرا گردد. مهم است که قبل از استفاده از اپوکسی، همه ترک ها و تراشه های اصلی را برطرف، مسلح و تعمیر کنید. کفسازی و کفپوش اپوکسی نباید کمتر از 2 میلیمتر ضخامت داشته باشد و سطح باید به اندازه کافی عمق داشته باشد تا از پایداری بیشتر اطمینان حاصل شود. اطمینان حاصل کنید قبل از اعمال کفسازی و کفپوش اپوکسی باید تمام روغن ها را حذف کنید. ریزش تمام موادی که بر روی سطح دارید و ممکن است در آینده داشته باشد را بر روی اپوکسی آزمایش کنید که در این خصوص کارشناسان متخصص کفسازی و کفپوش اپوکسی آماده ارائه مشاوره رایگان می باشند. قبل از اعمال کفسازی و کفپوش اپوکسی اطمینان حاصل کنید که درجه حرارت دمای محیط کافی است و به دنبال توصیه های متخصصان کفسازی و کفپوش اپوکسی شرکت پارس الیس دمای محیط را تنظیم نمایید است. در دمای نامناسب ممکن است کفسازی و کفپوش اپوکسی پوسته پوسته شود و یا بر روی کفپوش اپوکسی حباب ایجاد شود. هنگامی که محصول را مخلوط کرده اید زمان خاص و کوتاهی برای اعمال کفپوش اپوکسی قبل از اینکه شروع به سخت شدن کند دارید. پس تمامی شرایط باید در نظر گرفته شود تا بتوان کفپوش اپوکسی مناسب با دوام بالا داشت.

کفپوش اپوکسی پرایمر پارس الیس

پرایمر همانند رنگ استفاده می شود و مجاز است چند ساعت قبل از اینکه اپوکسی کوت شود بر روی سطح اجرا گردد. هنگامی که پرایمر خشک شده است، با استفاده از یک پین غلتکی (غلتک ویبره) روی یک قطب، اپوکسی را در یک لایه نازک در سراسر فضا اجرا نمایید. پوشش دوم را اعمال کنید.

تاکید میگردد اجرای کفپوش اپوکسی حتما باید توسط متخصصان دوره دیده و با تجربه انجام می گیرد، در غیر اینصورت سطح نهایی نه تنها از نظر ظاهری مقبول نخواهد بود بلکه بدلیل شرایط متفاوت پیش بینی نشده که در طول امور اجرایی بوجود می آید و عدم تجربی کافی مجریان ممکن است سطح نهایی پوسته شود، حباب بزند، از سطح جدا شود و مقاومت و دوام خود را کاملا از دست دهد.

مزایای کفسازی با کفپوش اپوکسی چیست؟

کفپوش اپوکسی در مقایسه با سایر پوشش های سنتی، مزایای بسیاری دارد. موارد زیر می تواند مهمترین مزایای کفپوش اپوکسی باشد:

کفپوش اپوکسی یک سطح براق و شفاف ایجاد می کند. روشنایی در یک منطقه با کفپوش اپوکسی می تواند 200٪ افزایش یابد

کفپوش اپوکسی دارای مقاومت بسیار بالایی است که قادر به تحمل ترافیک سنگین و مداوم است.

کفپوش اپوکسی دارای قابلیت اجرای سریع و آسان است

کفپوش اپوکسی دارای طول عمر و دوام بالاست.

کفپوش اپوکسی امکان شستشوی آسان را فراهم می آورد (EASY CLEAN)

قيمت مناسب از دیگر مزایای کفپوش اپوکسی محسوب می گردد.

تنوع در طراحی و رنگ در کفپوش اپوکسی این اجازه را به کارفرمایان میدهد تا برای کاربری های متفاوت انتخاب های زیادی در کفپوش اپوکسی داشته باشند.

کفپوش اپوکسی ایده آل برای انبارها و کاربردهای صنعتی، و گاهی اوقات هیچ نقشی در تکمیل اپوکسی لازم نیست.

کفپوش اپوکسی 100% مقاوم در برابر آب، لکه های نفت، آلاینده ها و سایر مواد می باشد که با فرموله شدن نسبت به اسیدها نیز مقاوم خواهد شد که به این نوع کفپوش، کفپوش اپوکسی ضد اسید گویند.

کفپوش اپوکسی، در صورتیکه که با کیفیت بالا و به روش تخصصی و صحیح اعمال شود، دارای مقاومت و طول عمر بالاست که از این نظر برای کاربران بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

کفپوش اپوکسی با ایجاد یک سطح ضد لغزش، مقاومت در برابر حرارت (کفپوش اپوکسی دیر اشتغال)، باعث افزایش ایمنی می شود.

الگوهای مختلف را می توان برای ایجاد راه های عبور و مسیریابی و علامت گذاری بر روی کفپوش اپوکسی در رنگ های مختلف اعمال کرد.

از دیگر مزایای کفپوش اپوکسی قابلیت اجرا بر روی بتن، سنگ، موزاییک و سایر سطوح قدیمی می باشد.

بازسازی کف با کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی مناسب برای کف سازی پارکینگ، کف سازی سوله، کفسازی انبار، کف سازی کارخانه، کف سازی بیمارستان، کف سازی داروسازی، کفسازی فروشگاه های لوکس و زنجیره ای، کف سازی قنادی و شیرینی پزی، کفسازی رستوران و فود کورت لوکس و مجلل، کفسازی مهد کودک و مدرسه، کفسازی سالن بدنسازی و باشگاه ورزشی، کفسازی آشیانه هواپیما، کفسازی سالن تولید محصولات بهداشتی آرایشی، کفسازی لابی و داخل منازل، کف سازی محوطه و زیباسازی و سایر کفسازی های صنعتی و بهداشتی و لوکس می باشد.

شرکت پارس الیس آمادگی خود را جهت اجرای نمونه کفپوش اپوکسی برای پروژه های بالای 1000 متر مربع اعلام میدارد.

اجرای کفپوش اپوکسی مستلزم در اختیار داشتن رزین و مواد اپوکسی درجه یک و همچنین نیروی متخصص اجرای کفپوش اپوکسی می باشد.

 کفپوش اپوکسی دفتر کار

موارد کاربرد کفسازی کفپوش اپوکسی:

 1. کفسازی کارخانه های صنایع شیمیایی و دارویی با کفپوش اپوکسی ضد اسید
 2. کفسازی سالن تولید کارخانه های صنایع غذایی و آشامیدنی با کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال
 3. کفسازی کف کارگاه های تعمیر و نگهداری هواپیما و موتور با استفاده از کفپوش اپوکسی با مقاومت بالا
 4. کفسازی اتاق های استریل، آزمایشگاه ها و بیمارستان ها با کفپوش اپوکسی آنتی باکتریا و آنتی الکترو استاتیک
 5. کفسازی سالن های نیروگاه های هسته ای با استفاده از کفپوش اپوکسی فرآوری شده
 6. کفپوش اپوکسی کف سازی مناسب براس سالن های خدمات تعمیر و نگهداری خودرو 
 7. کفپوش اپوکسی نوعی کف سازی لوکس برای کف پارکینگ ها
 8. کفسازی ساختمان و دفاتر کار و فروشگاه ها با استفاده از کفپوش اپوکسی با تنوع رنگی بالا
 9. کفسازی ورزشگاه ها و سالن های ورزشی با کفپوش اپوکسی
 10. کفپوشی مناسب برای کفسازی مدرسه و مهد کودک رنگارنگ
 11. کفسازی لوکس برای تالارها و سالن های همایش با کفپوش اپوکسی
 12. کف سازی منازل مسکونی و سالن های چند منظوره با کفپوش اپوکسی
 13. کف سازی کلوپ های بازی و گیم نت با کفپوش اپوکسی طراحی شده
 14. کف سازی شهربازی و سالن های سر پوشیده با استفاده از کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی منزل مسکونی

 قیمت کفپوش اپوکسی؟

کفپوش اپوکسی بصورت خود تراز بر روی سطح اجرا میگردد. این به این معناست که میزان مصرف مواد کفپوش اپوکسی در هر پروژه با توجه به کیفیت سطح موجود متفاوت خواهد بود.

چنانچه در بخش خدمات درخصوص اجرای کفپوش اپوکسی اشاره شده در مراحل اولیه زیر سازی اپوکسی انجام میشود. یکی از مراحل زیر سازی استفاده از توری فایبرگلاس جهت مسلح نمودن درزها و ترک هاست. بنابراین هرچه سطح دارای درزهای بیشتر و میزان بالاتری ترک باشد از توری فایبر گلاس بیشتری باید بعنوان زیرسازی کفپوش اپوکسی استفاده نمود.

خلل و فرج موجود در سطح با ساب های اولیه به حداقل میرسد و با لایه های میانی کفپوش اپوکسی سعی بر پر کردن خلل و فرج خواهد بود. چنانچه کف پارکینگ، سوله و یا هر سطحی که قرار بر اپوکسی کردن کف آن را داریم، اگر کیفیت پایینی داشته باشد، مثلا بتن دستی بر روی آن اجرا شده و یا سطح قدیمی و تخریب شده باشد میزان مصرف مواد لایه میانی در چنین سطوحی نیز افزایش میابد.

لذا با توجه به کیفیت سطح موجود میزان مصرف مواد و هزینه تمام شده کفپوش اپوکسی در هر سطحی متفاوت خواهد بود و اعلام قیمت نهایی منوط به بازدید و مشاهده کامل سطح خواهد بود

لازم بذکر است "بهترین سطح برای کفپوش اپوکسی سطح بتن ماله پروانه ای میباشد"

همچنین از آنجاکه مواد اولیه اپوکسی وارداتی میباشد، بطور مستقیم با ارزش ارز و دلار در کشور زابطه دارد و در حال حاضر قیمت ها بصورت ثابت نمیباشد. با این حال شرکت پارس الیس جهت رفاه حال کارفرمایان عزیز، کارشناسان ارشد خود را جهت بازدید و مشاوره دقیق بابت کفسازی صنعتی پروژه ها از جمله کف سازی اپوکسی به محل پروژه اعزام مینماید و بهترین پیشنهاد با بهترین قیمت توسط ایشان ارائه خواهد شد.

انواع کفپوش اپوکسی:

کف اپوکسی و پوشش اپوکسی برای استفاده به عنوان کفپوش تجاری و صنعتی به صورت روز افزون محبوب گردیده. تعدادی از انواع مختلف پوشش های اپوکسی وجود دارد که می توان از آن به عنوان کفپوش استفاده کرد. از جمله پوشش های اپوکسی انتی باکتریال، پوشش اپوکسی آنتی الکترو استاتیک، پوشش های اپوکسی دیوار، پوشش اپوکسی خود تراز، پوشش های اپوکسی ضد اسید، کفپوش اپوکسی صنعتی و کفپوش اپوکسی پارکینگی. هر یک از این پوشش های اپوکسی در مقایسه با دیگر انواع آن مزایا و معایب مشخصی را ارائه می دهد.

آیا کفپوش اپوکسی خراشیده میشود؟

کفپوش اپوکسی یک باندینگ سخت و سریع با بتن زیر خود ایجاد می کند. کفپوش نهایی بدست آمده بهترین راه حل برای داشتن کفپوش بدون درز و بسیار بادوام است که بسیار قوی تر از بتن ساده عمل میکند.

کفپوش اپوکسی از ترکیب کردن یک رزین و یک سخت کننده (هاردنر) با نسبت های مشخص ایجاد می شود و سپس ترکیب نهایی را روی کف بتنی ااجرا مینمایند. این ترکیب را می توان روی بتن در چندین لایه اعمال کرد و بدین ترتیب پوشش را ضخیم تر کرده و اجازه داد تا کفپوش اپوکسی نهایی دوام بیشتری پیدا کند.

برای مشخص شدن  اینکه کفپوش اپوکسی برای صنعت و کاربری شما مناسب است، اجازه دهید با در نظر گرفتن ترافیک، بارهای وارد بر سطح، جنس مواد مورد استفاده در فضای کفپوش شده و ... را مورد بررسی قراردهیم.

 

ترافیک سنگین بر روی کفپوش اپوکسی

کف اپوکسی بسیار ایده آل و مناسب برای سطوح با ترافیکی بالا است. کف با پوشش اپوکسی قادر به تحمل انواع مختلفی از ترافیک شامل نفر، لودر و ترافیک خودرو، جک پالت می باشد. داشتن کفپوشی که داشتن ترافیک سنگین نتواند به آن صدمه ای وارد کند مزیتی بزرگ محسوب میشود که شامل حال کفپوش اپوکسی گردیده.

در کل پوشش اپوکسی، می تواند سطوح مختلف ترافیک را تحمل کند و همچنین نیاز به نگهداری با حداقل هزینه را دارد.

کفپوش اپوکسی آشیانه هواپیما

بار های سنگین بر روی کفپوش اپوکسی

همانطور که در بالا ذکر شد، کف اپوکسی می تواند سطح سنگین ترافیک را تحمل نماید، کفپوش اپوکسی همچنین می توانند وزن زیادی را بر روی خود تحمل کنند. در انبارهای فرودگاه، ادارات آتش نشانی و بیمارستان ها، کف اپوکسی قادر به تحمل بارهای سنگینی که روی آن قرار میگیرد بدون ذره ای آسیب یا خراش می باشد و در این زمینه دارای مقاومت بسیار بالایی است از این رو از کفپوش اپوکسی به عنوان کفپوش مناسب آشیانی هواپیما و انبارهای سنگین صنعتی استفاده میگردد.

کف اپوکسی نمونه دارای مقاومت خمشی بیش از 10،000 psi می باشد. اگر شما احساس می کنید به یک کفپوش حتی قوی تر نیاز دارید، پوشش های پلیمری دیگری نیز وجود دارد که باعث می شود سطح برای محیط هایی که نیاز به مقاومت بیشتر در برابر سایش دارند، سخت تر باشد.

کفپوش اپوکسی آشیانه هواپیما

تاثیرات بار و کاربری نامناسب از کفپوش اپوکسی

کف اپوکسی می تواند نه تنها ترافیک سنگین و بارهای سنگین را تحمل کند بلکه تاثیر بار نامتعارف را نیز برطرف می کند. این که کارکنان شما قطعات سنگین بر روی سطح پرتاب کنند و یا تجهیزات سنگین را بر روی کف اپوکسی بکشند، بسختی میتوان چروک و خراش بر روی کفپوش اپوکسی اجرا شده با متریال درجه یک یافت نمود..

این در حالیست که تاکید میگردد از کفپوش اپوکسی باید مراقبت شود تا اطمینان حاصل گردد که کف اپوکسی سالها برای شما کار خواهد کرد. در صورت بروز خراش و ساییدگی بر روی کفپوش اپوکسی سریعا با پیمانکار تماس بگیرید تا سطح را ترمیم نماید تا بعدا دچار مشکل نشوید.

کفپوش اپوکسی انبار

کفپوش اپوکسی و محیط های خشن

این که صنعت شما نیاز به سرمای شدید یا گرمای شدید دارد، کف اپوکسی ممکن است انتخاب مناسب برای انبار یا تاسیسات تولید شما باشد. بسته به نوع پوشش اپوکسی اجرا شده و روند اجرایی آن، برخی از پوشش های اپوکسی می توانند محیط های خشن، از جمله فریزرها و سردخانه های عمیق را تحمل کنند.

همچنین برای سالن هایی که با  اورانیوم سر و کار دارند دیگر پوشش های اپوکسی موجود است که کف اپوکسی را برای صنعت شما مناسب خواهد ساخت.

در نهایت کفپوش اپوکسی همیشه یک راه حل مناسب  ارائه می دهد که قادر به تحمل جریان ترافیک، ماشین آلات سنگین و تاثیرات آسیب رسان محیطی خواهد بود.

با داشتن مقاومت و دوام بالا، کف اپوکسی یک راه حل عالی برای کف سازی بسیاری از صنایع و امکانات است.

 مزایای استفاده از کفپوش اپوکسی برای کف سازی انبار:

در طول سالیان اخیر پوشش کف اپوکسی، نظرات بسیار مثبتی از صاحبان کارخانه ها و متخصصان کسب و کار دریافت نموده است. اگرچه طیف گسترده ای از انتخاب های متفاوت برای کف انبار و سوله وجود دارد، با این حال کفپوش اپوکسی بهترین گزینه برای انبار امکانات صنعتی و تجاری است. چرا؟ از آنجا که کفپوش اپوکسی مجموعه ای از مزایا را به شرح زیر ارائه می دهد:

زیبایی کفپوش اپوکسی انبار

√ظاهر مدرن کفپوش اپوکسی: قطعا انبار شما به یک طراح خاص و دکور خلاق نیازی ندارد. اما باید نگاه حرفه ای به کفسازی انبارها داشته باشد. پوشش های کفپوش اپوکسی با داشتن طیف گسترده ای از رنگ ها و سبک ها می تواند کف خسته کننده بتنی را به همراه با نواقص جزئی مانند لکه های سطحی پوشش داده و باعث جذاب تر شدن کف انبار شود. اگر شما به کفپوش اپوکسی شیشه ای براق را برای کفپوش نهایی انبار خود انتخاب نمایید، نه تنها کلاس و ظرافت را به مجموعه خود افزوده اید، بلکه کفپوش اپوکسی باعث می شود که از کف انبار خود را محافظت کامل نمایید.

دوام کفپوش اپوکسی انبار

سهولت تعمیر و نگهداری کفپوش اپوکسی: علاوه بر بهبود ظاهر کف انبار خود، پوشش اپوکسی، کف بتن معمولی را به یک سطح غیر متخلخل، صاف و ضد آلاینده تبدیل می کند که می تواند به راحتی از بروز گرد و غبار بر روی کف و محیط انبار جلوگیری شود. همچنین، دیگر نباید نگران باکتری هایی باشید که معمولا در سطوح بتنی متخلخل پنهان می شوند. کفپوش کردن کف انبار با یک کفپوش ضد میکروبی، از مزایای دیگر کفپوش اپوکسی است  که درکنار بدست آوردن یک سطح درخشان، بدون آلودگی برای کارفرمایان به ارمغان می آورد.

کفپوش اپوکسی انبار پارس الیس

دوام قابل ملاحظه کفپوش اپوکسی: پوشش کف اپوکسی با ارائه مقاومت های بالای فشاری، خمشی و ...  قادر به تحمل ترافیک شدید نفر و همچنین تجهیزات معمول انبارهای مانند لیفتراک را بدون نشان دادن سایش و شکسته شدن خواهد بود. از مشخصات اصلی کفپوش صنعتی اپوکسی نیز طول عمر طولانی است و همچنین مقاوم نمودن کف بتنی انبارها در برابر مواد شیمیایی است، صرفه جویی میلیون ها تومان در هزینه های کفسازی انبار و هزینه های نگهداری کفپوش انبار با کفپوش اپوکسی میسر خواهد بود.

قیمت کفپوش اپوکسی انبار

√قیمت کفپوش اپوکسی و هزینه بهره وری: از آنجا که کفپوش اپوکسی بسیار با دوام است و مقاومت بالایی در برابر آسیب های معمول بعنوان کفپوش انبار در مقایسه با کفپوش های قدیمی از خود نشان میدهد، و با درنظر گرفتن موارد کارایی، دوام و مقاومت، قیمت کفپوش برای انبارها بسار مقرون بصرفه و توجیح پذیر  است. علاوه بر این کفپوش اپوکسی نور سالن انبار را تا 2 برابر افزایش می دهد، که باعث کاهش هزینه های نور و روشنایی در انبار می شود و می توان کفپوش اپوکسی را به ضخامت های مختلف بعنوان کفپوش کف انبار اعمال نمود، که این امر برای طیف وسیعی از کاربری ها مناسب است.

کفپوش اپوکسی انبار

افزایش بهره وری انبار با کفپوش اپوکسی: امکان افزایش سرعت حمل و نقل و بارگیری و بار اندازی در انبار، به حداقل رساندن خرابی ماشین آلات داخل انبار و کاهش خستگی کارکنان انبار با تردد زیاد بر روی کفپوش اپوکسی،  بازتاب نور و افزایش روشنایی با کفپوش اپوکسی و در برخی موارد افزایش روشنایی تا  تا 300 درصد. لذا کفپوش اپوکسی قادر خواهد بود به طور قابل توجهی میزان بهره وری و بازدهی در انبار شما را افزایش دهد.

کفپوش اپوکسی انبار

افزایش ایمنی با کفپوش اپوکسی - با توجه به امنیت تردد و نگهداری مواد در انبارها، سطح نهایی کفپوش اپوکسی دارای قابلیت مقاومت در برابر لغزش، آتش سوزی و ضربه هستند. همچنین شما می توانید با استفاده از رنگ های مختلف برای تعریف مناطق خاص در انبار خود، از جمله مناطق ترافیکی وسایل حمل و نقل، مناطق کاری و مناطق ایمنی انبار خود را فضا بندی مجزا نمایید. علاوه بر این، استفاده از پوشش اپوکسی روی کف بتونی انبار شما باعث جلوگیری از ایجاد گرد و غبار بتنی خواهد شد که منجر به تخریب سطوح کف بتونی متخلخل انبار تحت ترافیک می شود. گرد و غبار بتن علاوه بر آلوده نمودن اقلام موجودی انبار و آسیب رساندن به تجهیزات، خطر سلامتی را برای کارگران انبار در پی خواهد داشت.

 کفپوش اپوکسی انبار

√سرعت اجرای کفپوش اپوکسی: پوشش کف اپوکسی با رسع بالایی بر روی کف بتنی انبار قابل اجراست، به این معنی که کارفرما مجبور نیست فعالیت های تجاری خود را برای مدت زمان طولانی قطع کند. به محض اینکه کفپوش اپوکسی کاملا خشک شود، می توان فعالیت های انبار خود را به طور مداوم ادامه داد.

کفپوش اپوکسی انبار


سازگاری کفپوش اپوکسی با محیط زیست: پوشش کف اپوکسی دارای مشخصه های سازگاری با محیط زیست است که باعث می شود کفپوش اپوکسی بعنوان کفپوش "سبز" شناخته شود و میتوان این نوع کفپوش را بدون ایجاد آلودگی زیست محیطی، آسان و مقرون به صرفه در دست داشت.

 

کفسازی مناسب کف کارخانه چیست؟

انتخاب کفپوش صنعتی مناسب کف کارخانه امری دست و درخور دقت و تامل است. کفپوش صنعتی که بتواند از پس آزمون هایی همچون دوام، مقاومت در برابر مواد شیمیایی، مقاومت در برابر نشت و مقاوم در برابر لکه ها و الاینده ها براید. تقریبا هر نوع کفپوشی دارای معایب و مزایایی است کع باید با توجه به نوع کاربری باید در کفه ترازوی قیاس قرار بگیرند. و این یکی از دلایلی است که اهمیت کفپوش اپوکسی را برا کفسازی سوله و کارخانه عیان میسازد. انتخاب عالی کفسازی برای نیازهای متفاوت، به نظر می رسد که کف اپوکسی دارای کمبودهای کمتر و مزایای بیشتری است. با این حال، اگر قصد استفاده از کفپوش اپوکسی را برای کفسازی سوله و کارخانه خود دارید، بررسی هر دو جوانب مثبت و منفی کفپوش اپوکسی ایده خوبی است:

 در مقابسه کفپوش یک سوله، بطور میانگین کفپوش اپوکسی براق است و یک کفپوش حرفه ای محسوب میشود. ظاهر کمفپوش اپوکسی به تنهایی زیبا و جذاب است. سطح نهایی کفپوش اپوکسی صاف صیقلی است و این موضوع نظافت و نگهداری کف کارخانه را بسیار آسان مینماید. پاک کردن آلاینده های چسبنده از روی کفپوش اپوکسی بسیار سهل و آسان است.

 • هزینه تمام شده کفپوش اپوکسی برای کفسازی سوله:

در مقایسه با سایر انواع کفپوش، محاسبه هزینه تمام شده تهیه و اجرای هر متربع کف اپوکسی، متفاوت و سخت است. از آنجایی که می توان کفپوش اپوکسی را می توان به طور مستقیم بر روی بتن کف و سایر کفپوش ها اجرا نمود، هزینه نصب اپوکسی نسبت به هزینه سایر کفپوش ها است. طول عمر و دوام و همچنین پایین بودن هزینه های تعمیر و نگهداری کفپوش اپوکسی، هزینه تمام شده کفپوش اپوکسی را برای کفسازی کارخانه رقمی معقول و منطقی و کاملا بصرفه است.

 • مقاومت

کفپوش اپوکسی فرآوری شده در برابر هر نوع موادی بسیار مقاوم است. مقاومت کفپوش اپوکسی در برار روغن، بنزین، سفید کننده، مواد شیمیایی، پاک کننده ها و موارد دیگر از خصوصیات منحصر بفرد این نوع از کفپوش صنعتی است.. این یکی از دلایل اصلی است که از کفپوش اپوکسی در کفسازی گاراژ ها و در سوله های خودروسازی استفاده می شود. کفپوش کفپوش اپوکسی علاوه بر مقاومت در برابر الاینده ها و و پاک کننده های شیمیایی  در برابرز حرارت و آب نیز مقاوم است. کفپوش اپوکسی تقریبا غیر قابل نفوذ ترین کفپوش صنعتی در عصر حاضر محسوب میشوند که پوشش نهایی هیچگونه آسیبی نمی بیند.

یکی دیگر از مزرایای کفپوش اپوکسی این است که کف اپوکسی شده حتی نسبت به باکتری ها و میکروب ها نیز مقاوم است، که باعث می شود کفپوش اپوکسی بهترین نوع کفسازی صنعتی برای سالن های تولید بهداشتی و بیمارستانی بکار برد. به همین دلیل است که کف اپوکسی یک انتخاب عالی برای بیمارستان ها و کلینیک ها است.

 •  دوام

کفپوش اپوکسی به طور کلی از نظر پایداری و دوام بسیار بسیار ارزشمندتر از سایر انواع کفپوش است. بتن زیرین کفپوش اپوکسی تنها ماده ای است که میتواند به کفپوش اپوکسی آسیب برساند، که برای از بین بردن این احتمال نیز اجرای بتن ماله پروانه ای به روش کاملا مکانیزه جهت بستر سازی برای کفپوش اپوکسی پیشنهاد گردیده. . علاوه بر این، پوشش کف اپوکسی، به هر حال به بتن زیر نیاز دارد. پوشش کف اپوکسی باعث می شود بتن زیرین نیز  فوق العاده دوام داشته باشد. کفپوش اپوکسی خود تراز با سرعت و به راحتی قابل اجرا بر روی سطوح صیقلی میباشد.

 • محافظ

کفپوش اپوکسی از رطوبت، لکه ها، گریس و ترک ها محافظت می کند. در بلندمدت، با حذف نیاز به شستشوی کف و یا از بین بردن گرد و غبار، می توانید به مقدار زیادی در هزینه های تمیز کردن و تعمیر و نگهداری صرفه جویی کنید. این مسئله نیز با توجه به طول عمر کفپوش اپوکسی و سطحی که از آن محافظت مینماید بسیار منطقی و اقتصادی خواهد بود.

 • طول عمر

طول عمر مفید پوشش اپوکسی، هنگامی که به درستی اجرا شده باشد، طولانی تر از انواع دیگر کفپوش است. کفپوش اپوکسی می تواند چندین دهه بدون ترک خوردن یا کنده شدن پاسخگوی نیاز کاربران باشد. علاوه بر دوام، طول عمر کفپوش اپوکسی نیز باعث محبوب شدن آن برای استفاده تجاری و صنعتی گردیده.

 • تنوع

اپوکسی یک انتخاب عالی برای تزئین کفهایتان است. انواع رنگ های مختلف در کالیته رنگ کفپوش اپوکسی موجود است که  درخشش بی نظیر، شفافیت و زیبایی را القا می کند. کفپوش اپوکسی همچنین می تواند مطابق الگوها و طرح های خاص فرهنگی یا شخصی اجرا شود. تنوع بالا در انتخاب گزینه ها باعث می شود که کفپوش اپوکسی یک راه اقتصادی برای ارتقاء کف ساده و افزایش ارزش پروژه کفپوش شده با اپوکسی باشد.

 • روشنایی و انعکاس نور

یکی از مزایای کمتر شناخته شده استفاده از اپوکسی در کف گاراژ،سوله و ... افزایش دید در داخل سالن با منعکس کردن نور از کف است.

 

 کفسازی فروشگاه، رستوران، گالری و ... با استفاده از کفپوش اپوکسی:

کفپوش اپوکسی راه حل همه کاره برای کفسازی رستوران:

کفپوش اپوکسی به راحتی بر روی کف های بتنی قابل اجراست و در نهایت سطح کفپوش اپوکسی سطسحی مقاوم به ارمغان می آورد که جدا شدگی، لغ شدگی، پوسته شدن و بلند شدن لبه ها در آن دیده نمیشود.

کفپوش اپوکسی رستوران

باید در نظر داشت که برای فضایی مثل رستوران یا فروشگاه مواد غذایی شستشو و نظافت در اولویت قراردارد. از آنجاکه کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال میباشد و 100% ضد آب لذا شستشو و نظافت آن از هر کفپوش دگیری ساده تر است. همچنین زیبایی و لوکس بودن کفپوش اپوکسی حس اعتماد و زیبایی بصری مراجعین را کاکملا برآورده مبنماید. پس بهترین پیشنهاد برای کفسازی رستوران استفاده از کفپوش اپوکسی.

کفپوش اپوکسی گالری

در موزه ها و گالری ها نیز اهمیت به زیبایی و عدم ایجاد گگرد و غبار در سطح بالایی مورد توجه است از آنجاکه کفپوش اپوکسی 100% سطح را ضد گرد و غبار ( anti dust) میم نماید و با انتخاب رنگ های مناسب میتوان به زیبایی سالن افزود و همچنین با تاثیثیر مستقیم کفپوش اپوکسی بر روشنایی سالن و ودرخشندگی محیط میتوان گفت هیچ کفپوش بهتر و متاسب تر از کفپوش اپوکسی برای کفسازی آتلیه، گالری و موزه ها نخواهد بود.

چرا کفپوش خودتراز اپوکسی؟
مزایای پوشش های اپوکسی بسیار  متنوع است. کفپوش اپوکسی را برای بسیاری از فروشگاه ها و سالن های با کاربری تجاری مناسب تر است. در اینجا چند مورد وجود دارد که کفپوش اپوکسی برای کسب و کار شما به ارمغان می آورد!

برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی پوشش اپوکسی برای محل کسب و کار خود، با دفتر شرکت پارس الیس تماس حاصل فرمایید تا بهترین پیشنهاد با حداقل هزینه به شما ارائه گردد.

 

 

1مجموع 7 محصول
1مجموع 7 محصول
ارسال نظر
buildboarda : مطالبتون عالیه
6 0
مطلب بسیار جالبی بود و استفاده کردم لطفا به وبسایت ما سر بزنید http://diacogallery.com http://buildboard.ir
مدیریت : پاسخ
5 1
محبت دارید.  حتما
Dadras :
6 0
باسلام. آیاکفپوش اپوکسی برای دفترکدفترکار مناسب است؟ واینکه باتوجه به تردد افراد و نیاز به نظافت، آیامقاومتشان در مقابل آب و رطوبت خوب است؟ چون کفپوش لمینت درمقابل آب ورطوبت مقاوم نیست. با تشکر
مدیریت : پاسخ
5 1
با سلام و درود فراوان اولین خاصیت انواع کفپوش اپوکسی ضد آب بودن این محصول است. کفپوش اپوکسی بدلیل نظافت آسان و آنتی باکتریال بودن در کفسازی بیمارستان، داروسازی، کلین روم، اتاق عمل و غیره مورد استفاده میگردد. مقاومت کفپوش اپوکسی بسیار بالا میباشد در حدی که در کفسازی سوله و کارخانه با تردد بالای نفر، جک پالت، لیفتراک و غیره مورد استفاده قرار میگیرد.
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 14 کاربر