اجرای بتن سخت ملاتی

چنانچه پیش از این اشاره شد بتن سخت صنعتی از سیمان، سنگدانه­ های معدنی، پلیمرها و ... تشکیل شده است.

بتن سخت طی دو روش خشکه پاشی و ملاتی قابل اجراست که در گذشته تنها سیستم ملاتی در ایران رایج بوده و به همین دلیل در میان کارفرمایان بتن سخت بشکل ملاتی شناخته شده است.

میزان مصرف بتن سخت در سیستم ملاتی تا بیش از 5 برابر افزایش می یابد که از نظر اقتصادی پیشنهاد نمی گردد.

از طرفی به اشتباه میان اغلب سازندگات این مسئله جا افتاده که سیستم ملاتی مقاوم تر از سیستم خشکه پاشی (Fresh on Fresh) است. در اینجا متذکر میشویم که این تصور اشتباه بوده و مقاومت سایشی سطح نهایی هر دو سیستم یکسان میباشد و جهت مقاوم سازی سطح و بالا بردن کیفیت کار، عیار، آرماتوربندی و استفاده از افزودنی های بتن از اهمیت بالاتری برخوردارند.

ضخامت بتن سخت در سیستم ملاتی بین 1 تا 2 سانتیمتر قابل اجرا خواهد بود  که متناسب با کاربری و نیاز کارفرما مشخص می­گردد. اجرای این سیستم یکپارچه بوده و در نتیجه مشکلات سیستم ­های تایلی که مهم­ترین آن فرسایش درزها و لغ شدن می­­باشد را ندارد.

در این سیستم ابتدا سطح قالب بندی میشود با تراز ليزري به ضخامت حداقل 7 سانتیمتر بتن عیار بالا بر روی سطح پهن شده و با سینی و دستگاه ماله پروانه ای پرداخت اولیه میشود.

پهن کردن بتن با مجیک

پرداخت سطح با ماله پروانه ای-پارس الیس

پس از آن پودر بتن سخت رنگی داخل بتن ير با آب ترکیب شده و با ضخامت 1 تا 2 سانتیمتر مطابق دستور کار بر روی سطح پهن میگردد و پس از آن برای 10-12 ساعت پرداخت کل سطح با دستگاه ماله پروانه ای ادامه می یابد تا به سطحی یکدست و با کیفیت دست یابیم.

پارس الیس-بتن سخت

ملات بتن سخت دارای مقاومت سایشی، فشاری، خمشی بسیار بالایی بوده و برای کفسازی کارخانجات صنعتی با تردد بالا و دستگاه های سنگین بهترین پیشنهاد است.

موارد استفاده:

کفسازی کارخانه، کفسازی سوله، کفسازی پارکینگ، کفسازی انبار، کفسازی باند، صنایع خودروسازی، نیروگاه ها، پایانه و بارانداز، فرودگاه، سردخانه، کشتارگاه، صنایع نساجی، صنایه نفت، گاز و پتروشیمی، ایستگاه راه آهن و مترو، صنایه بسته بندی، صنایع پلاستیک، مراکز نظامی، صنایع چوب، کارخانجات قند و نمک و ...

10 / 10
از 4 کاربر