02177130488

مشخصات کلی

کفپوش بتنی

کلمه بتن مفهوم سختی و مقاومت را القا مینماید. بصورت کلی به هر ماده، محصول و یا ترکیبی که از یک عنصر چسبنده با خاصیت سیمانی شدن تشکیل شده باشد بتن گفته می‌شود. بتن بطور کلی از مخلوط آب با سیمان و سنگدانه‌های مختلف، در اثر واکنش آب با سیمان در شرایط محیطی خاصی حاصل می‌شود. بتن ممکن است از ترکیب انواع مختلف سیمان OPC یا SRC و نیز پوزولان‌ها، مواد مضاف، سرباره کوره‌ها، گوگرد، افزودنی های روان کننده، ضد یخ و ...، الیاف متنوع، افزودنی پلیمری و غیره تهیه شود. در نحوه ساخت بتن معمولا از حرارت، آب، اتوکلاو، بخار، خلأ، متراکم کننده‌های مختلف و فشارهای هیدرولیکی استفاده شود. با گسترش و پیشرفت علم و پیدایش تکنولوژی‌های مختلف در چن دهه اخیر، شناخت بتن و خواص آن نیز بصورت خاص مورد توجه مهندسان و معماران قرارگرفته است، بطوریکه امروزه شاهد کاربرد انواع مختلف بتن با مواد متفاوت با خواص و کاربری مخصوص به خود هستیم. امروزه انواع مختلفی از سیمان ها که شامل سولفورها، پوزولان ها، الیاف بتن مختلف، پلیمرها، و افزودنی های متفاوتی هستند، تولید می‌شوند. اینک حدود 3 تا 4 دهه است که کاربرد این ماده در شرایط خاص و مختلف مورد استقبال مهندسان و کاربران آن قرار گرفته است.

امروزه بتن یکی از کاربردی ترین مصالح ساختمانی بشمار می آید. مهمتریم ویژگی های بتن که آن را به ماده محبوبی تبدیل نموده دسترسی آسان و سریع به مواد اولیه و  ارزان بودن هزینه آن است. لازم بذکر است تولید بتن با خواص متفاوت به روش های مختلف با استفاده از فشار هیدرولیکی، تخلیه هوا، ویبره، حرارت، بخار، اتوکلاو و قالب انجام می‌گیرد. دسترسی آسان به مصالح آن، دوام بالا و همچنین احتیاج به ساخت سازه‌های بتنی چون سدها، تونل‌ها، سازه‌ها، راه‌ها، پل‌ها و ساختمان‌ها، این ماده را بسیار پر مصرف نموده‌است. با پیشرفت علم و تکنولوژی و انجام آزمایشات گوناگون امروزه مشخص شده‌است که صرفا توجه به مقاومت به عنوان یک معیار برای طرح بتن برای محیط ها و کاربردهای مختلف نمی‌تواند جوابگوی مشکلاتی باشد که در درازمدت در سازه‌های بتنی ایجاد می‌گردد. مسئله دوام بتن چند سالی است که در محیط‌ها و شرایط مختلف مورد توجه قرار گرفته‌است. مشاهده خرابی‌هایی بوجود آمده بر اثر عوامل فیزیکی و شیمیایی در بتن‌ها در جای جای جهان و همچنین با شدتی بیشتر در کشورهای در حال توسعه، افکار و اذهان مهندسان و شیمیدانان را به سمت طراحی بتن‌هایی با ویژگی خاص و با دوام لازم سوق داده‌است. در این راستا شرکت پارس الیس نیز با دستورالعمل‌ها و استانداردهای متفاوت برای شرایط و محیط های مختلف برای طرح بتن با عملکرد بالا در دستور کار خود قرار داده تا در زمینه کفسازی صنعتی و کفپوش بتنی بتواند پاسخگوی نیاز کارفرمایان محترم خود باشد.

کفپوش بتنی در مجموعه پارس الیس به کفسازی های صورت گرفته با بتن فرآوری شده بوسیله انواع الیاف و افزودنی بتن مختلف تعلق میگیرد. در این میان اجرای بتن به روش مکانیزه، بتن الیافی و همچنین کفپوش بتن سخت رنگی از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

چنانچه در اجرای بتن به روش مکانیزه اشاره شده، به بتن آماده داخل میکسر انواع افزودنی بتن و الیاف با توجه به نوع کاربری پروژه و مشخصات اقلیمی منطقه پروژه، افزوده میشود که باعث افزایش انواع مقاومت های شیمیایی، فیزیکی، فشاری، خمشی و ... میگردند. سطح قالب بندی شده، بتن با دستگاه مجیک و تراز لیزری بر روی سطح بصورت یکدست با حداقل تلورانس پهن میگردد و سپس بالغ بر 10 ساعت با دستگاه ماله پروانه بر روی آن پرداخت انجام میگیرد. این نحوه اجرا امکان جدا شدن دانه بندی بتن از یکدیگر را به صفر می­رساند و تراکم بتن را حداقل تا 5 برابر افزایش میدهد.

همچنین بتن سخت اجرا شده بر روی بتن تازه­ ی مقاوم شده با استفاده از افزودنی و الیاف بتن علاوه بر خصوصیات ذکر شده دارای خواص ضد سایش و مقاوم در برابر فشارهای بالاتر و کنده شدن نیز میباشد. بتن سخت صنعتی بعنوان مواد ضد سایش با مقاومت سایشی نزدیک به الماس امروزه در سراسر کره زمین مورد استقبال و استفاده کاربران مختلف قرار گرفته است. بخصوص در کارخانه های صنعتی با بار ثابت و دینامیکی بالا و همچنین سطوح پر تردد با ماشین های سنگین همچون تریلرها، جک پالت و لیفتراک استفاده از کفپوش بتنی بتن سخت بصورت ویژه پیشنهاد میگردد. این محصول علاوه بر مقاومت های بالا و پاسخگویی به نیازهای فنی کاربران، دارای زیبایی و ظاهر مناسبی است که توجه همه را بیش از سایر کفپوش های بتنی به خود جلب نموده است.

کارفرمایان و کاربران محترم میتوانند از بازدید پروژه هایشان و همچنین مشاوره رایگان توسط کارشناسان شرکت پارس الیس استفاده نموده تا بتوانند از اطلاعات مبسوط ایشان استفاده نموده و به راحتی برای کفسازی سطح پروژه خود تصمیم گیری نمایند.

اجرای بتن ماله پروانه ای کف سوله ها
بتن ریزی ماله پروانه ای کف پارکینگ ها
بتن ریزی ماله پروانه ای سقف عرشه فولادی
بتن ریزی با دستگاه ماله پروانه ای انبارها
اجرای بتن به روش مکانیزه با دستگاه ماله پروانه ای سکوها و بارانداز
کفسازی بتنی با بتن ماله پروانه ای محوطه ها
زیر سازی کفپوش اپوکسی با اجرای بتن ماله پروانه ای

9 / 10
از 28 کاربر