02177130488

فوق روان کننده RND 160 دیرگیر

فوق روان کننده RND 160 بر پایه ی پلی نفتالین و مشتقات گلوکنات می باشد که فاقد کلر بوده و دارای خاصیت کاهندگی آب و همچنین تاخیر در گیرش بتن است.

آب مصرفی اضافی در مخلوط بتن صرف ایجاد روانی و کارایی می شود که آب اضافی محبوس شده در بتن منجر به پیدایش حفره ها و حباب های بزرگ در بتن و بتن سخت میگردد.

کاهش مقاومت مکانیکی و پایایی بتن و همچنین افزایش نفوذ پذیری در برابر یون های مخرب از مشکلات دیگر استفاده از آب اضافی در بتن در حال اجراست.

از طرفی بدنبال افزایش آب، میزان مصرف سیمان نیز افزایش یافته که موجب بالا بردن میزان قلیایی بتن می شود و احتمال سرطانی شدن بتن را زیاد می کند.

با استفاده از فوق روان کننده RND 160 کاهش چشمگیر نسبت آب به سیمان اتفاق افتاده که در نهایت باعث افزایش قابل ملاحضه مقاومت بتن در سنین مختلف و کاهش نفوذپري و در نتیجه افزایش دوام بتن می گردد.

از این فوق روان کننده در تولید بتن آماده، کفسازی صنعتی، بتن الیافی، اجرای بتن به روش مکانیزه، اجرای بتن سخت صنعتی، بتن ریزی در مقاطع آرماتوربندی شده، ساخت بتن با حمل در فواصل طولانی، ساخت بتن حجیم، قالب های لغزان و پیش تنیده مورد استفاده قرار می گیرد.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر