02177130488

بتن الیافی و کفسازی بتنی

بتن الیـــافی

کفسازی بتنی با استفاده از بتن الیافی به عنوان یک فناوری نوین در صنعت ساختمان استفاده می­شود. در بتن الیافی با توجه به نوع کاربری از افزودنی ها­ و الیاف ­های مختلف تقویت کننده بتن استفاده می­شود.

بتن الیافی

از کفسازی بتنی با استفاده از بتن الیافی با توجه به قیمت مناسب و سرعت اجرای بالا و همچنین مقاومت­ های بالا می­توان در کف­سازی صنعتی، کفسازی پارکینگ، کفسازی انبار، کفپوش سوله و کارخانجات و همچنین بتن ریزی عرشه فولادی و سایر صنایع استفاده نمود.

همچنین سطح نهایي کفپوش بتن الیافی بدلیل صاف و صیقلی بودن بهترین بستر آماده جهت اجرای انواع کفپوش­ اپوکسی، کفپوش پلی یورتان ، رزین های محافظ سطح و خطوط ترافیکی و علایم می ­باشد.

در سالهای اخیر تحقیقات زیادی برای افزایش مقاومت و کارایی بتن صورت گرفته و بالاترین نتایج مربوط به افزودنی های الیافی بتن میباشد. امروزه حتی برای حذف آرماتوربندی از الیاف جایگزین آرماتور استفاده میشود که با افزوده شدن با مقدار متناسب با عیار بتن میتواند جایگزین مناسبی برای مش بندی و آرماتوربندی باشد و از این رو از هزینه های پروژه کاسته و به مقاومت و طول عمر بتن می افزاید.

بتن الیافی

بتن الیافی تقویت شده با الیاف جایگزین آرماتور بهترین نوع بتن الیافی می باشد که برای بتن ریزی کف از مجموعه ای با هر نوع کاربری و هر نوع بار دینامیکی و ... عالی و کاربردی خواهد بود.

برای مشاوره در مورد کفسازی پروژه خود با مجموعه پارس الیس تماس حاصل فرمایید.

بتن-الیافی-پارس-الیس

برای اجرای بتن الیافی بسته به نوع کاربری پروژه نیاز به بتن تازه با ضخامت 8 تا 10 سانتی متر پای کار میباشد. پرسنل شرکت پارس الیس قالب بندی و شیب بندی و کروم بندی مد نظر کارفرما را رعایت نموده و با توجه به نقاط مبنا (Bench Mark) مشخص شده توسط کارفرما برای بتن ریزی آماده میشوند.

الیاف مورد نظر برای بتن الیافی که متشکل از الیاف پلی پرو پیلن، الیاف سنتتیک، الیاف فلزی، الیاف پلیمری آجدار و ... است به بتن درون تراک میکسر افزوده میشود و برای چند دقیقه عملیات ترکیب و هم زدن ادامه میابد.

بتن الیافی آماده داخل تراک میکسر با استفاده از پمپ بر روی مورد نظر سطح ریخته میشود و پرسنل شرکت پارس الیس بتن را پهن میکنند و با استفاده از دستگاه تراز لیزری و مجیک شیب بندی لازم را بدست می آورند.

پس از پهن کردن بتن الیافی دستگاه ماله پروانه ای (ماله برقی) بالغ بر 10 ساعت بر روی سطح بتن الیافی اجرا شده پرداخت می نماید تا یک سطح کاملا صاف، صیقلی و یکدست بدست آید.

عملیات پرداخت با ماله برقی خود باعث افزایش تراکم و مقاومت بتن الیافی میگردد.

در حال حاضر دنیای طراحی بر روی بتن و محصولات بتنی تمرکز کرده است. بتن الیافی یا کفپوش بتنی نه تنها یکی از بزرگترین روندهای روبه روشد کفسازی و طراحی در سال 2018 بوده است ، بلکه درخشش سطح و زیبایی بتن الیافی با انواع سنگ ها برابری و یا از مقاومت بسیار بالاتری برخوردار است است. بعلاوه،کفسازی با بتن الیافی و نگهداری از کفپوش بتن الیافی بسیار ارزان و آسان است. آیا ما باید بیشتر بگوییم؟

 

بتن الیافی سرویس بهداشتی

فقط برای اطمینان از اطلاع هموطنان عزیز درباره کیفیت بتن الیافی، شرکت پارس الیس مطالب پیش رو را ارائه میدهد.. بتن الیافی یک کفپوش سازگار با محیط زیست شما است و دوستدار طبیعت محسوب می شود. اگر در خانه یا آپارتمان شما یک سطح بتونی یا بتن الیفی وجود دارد، تنها کاری که باید انجام دهید اینست که آن را صیقلی کنید. شما به حداقل مواد اضافی برای کفسازی بتن الیافی نیاز دارید ، به این معنی که تأثیر منفی شما بر محیط زیست اندک است. علاوه بر این، بتن و بتن الیافی دارای طول عمر بسیار بالاییست - ما در خصوص قرن ها صحبت می کنیم. به همین دلیل است که سالیان مدیدی است که بسیاری از خانه ها از بتن به عنوان پایه کفپوش خود استفاده می کنند. اگر  کفپوش های بادوام و شیک می خواهید، به راحتی امکان پذیر است، تنها لازم است که به دنبال کف های بتونی و بتن الیافی باشید.

 بتن الیافی دکوراتیو

بتن الیافی نه تنها بهترین بستر برای کفپوش اپوکسی محسوب میشود بلکه به تنهایی میتواند بعنوان کفپوش نهایی مورد استفاده قرار گیرد و دچار آسیب و خلل و فرج و یا شکستگی نگردد.

از بتن الیافی برای کفسازی پارکینگ های با ترافیک بالا نیز میتوان استفاده نمود و با اجرای خطوط ترافیکی به زیبایی بتن الیافی افزود.

از بتن الیافی می توان برای کفسازی محوطه سوله و بارانداز استفاده کرد چراکه تردد ماشین های سنگین در چنین منطقه هایی بیشتر است لذا استفاده از کفسازی مقاوم از الویت بالایی برخوردار است

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 9 کاربر