02177130488

کفپوش اپوکسی

کفسازی و کفپوش اپوکسی

(Epoxy Flooring system)

برای داشتن کفپوشی لوکس و زیبا، بهداشتی، با دوام و طول عمر بالا و قابلیت شستشوی آسان هر چیزی که لازم است بدانید را گرد هم آورده ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره در خصوص اجرای کفپوش اپوکسی، با متخصصین کفسازی شرکت پارس الیس تماس حاصل فرمایید.

تصویر اپوکسی سبز

کفپوش اپوکسی چیست؟

تعریف کفپوش اپوکسی:

اپوکسی یک کفپوش پایه رزینی دو جزئی بوده و از ترکیب بیسفنول A و هاردنر پلی آمینی بدست می­ آید و با توجه به خاصیت Free Solvent دارای فیلم و رنگ و خواص پلیمر است که یکی از بهترین و به صرفه ترین متریال­ ها برای کفسازی می­ باشد. کفپوش اپوکسی از دو جزء اصلی رزین و هاردنر(سخت کننده) تشکیل می شود. رزین و هاردنر به نسبت مشخصی با هم مخلوط شده و روی سطح صاف اجرا می شوند و طی واکنش شیمیایی به یک کفپوش سخت و مقاوم در برابر تخریب تبدیل می شوند. همچنین مقاومت شیمیائی و مکانیکی فوق العاده، چسبندگی خوب به بتن، مقاومت سایشی حتی تحت شرایط بد و پر فشار، مقاومت بالا در برابر اسید ها و مواد قلیایی از ویژگی های این محصول می باشد.

ضخامت کفپوش اپوکسی برای کاربری ها و سطوح مختلف متفاوت می باشد. کفپوش اپوکسی معمولا بین دو تا سه میلی متر ارتفاع دارد، اما بسته به کاربری های مختلفی که سطوح دارند این ضخامت میتواند کم و زیاد شود. کفپوش اپوکسی که ضخامت آن کمتر از دو میلی متر باشد را بهتر است به عنوان پوشش اپوکسی بشناسیم.

کفپوش اپوکسی در برخی مقالات به عنوان کفپوش رزینی یا کفپوش پلیمری نیز شناخته می شود.

تصویر اپوکسی بنفش

کفپوش اپوکسی چگونه اجرا می شود؟

بطور خلاصه کفپوش اپوکسی یا همان کفسازی با رزین اپوکسی به یک سطح صاف و صیقلی با حداقل تلورانس و خلل و فرج و تمیز نیاز دارد تا رزین به درستی بر روی سطح اجرا گردد. مهم است که قبل از استفاده از کفپوش اپوکسی، همه ترک ها و تراشه های اصلی را برطرف، مسلح و تعمیر کنید. کفپوش اپوکسی نباید کمتر از 2 میلیمتر ضخامت داشته باشد تا از پایداری بیشتر اطمینان حاصل شود. قبل از اجرای کفسازی و کفپوش اپوکسی باید سطح را ساب زده و وکیوم کنید تا از داشتن یک سطح صاف و صیقلی و تمیز برای اجرای کفپوش اپوکسی اطمینان حاصل کنید. موادی که روی سطح ریخته میشوند قبلا باید مورد آزمایش قرار بگیرند و اپوکسی بر اساس آن ها فرموله و آماده اجرا شود. که در این خصوص کارشناسان متخصص کفسازی در شرکت پارس الیس آماده ارائه مشاوره رایگان به شما کارفرمایان محترم می باشند. در دما و رطوبت نامناسب ممکن است کفپوش اپوکسی پوسته پوسته شود و یا بر روی اپوکسی حباب ایجاد شود. توجه کنید هنگامی که محصول را مخلوط کرده اید زمان کوتاه و خاصی برای اجرای کفپوش اپوکسی دارید قبل از اینکه مواد اپوکسی شروع به سخت شدن کند. پس تمامی شرایط باید در نظر گرفته شود تا بتوان کفپوش اپوکسی مناسب و با دوام بالا داشت.

کفپوش اپوکسی پرایمر پارس الیس

تاکید میگردد اجرای کفپوش اپوکسی حتما باید توسط متخصصان دوره دیده و با تجربه انجام گیرد، در غیر اینصورت سطح نهایی نه تنها از نظر ظاهری مقبول نخواهد بود بلکه بدلیل شرایط متفاوت پیش بینی نشده که در طول امور اجرایی بوجود می آید و عدم تجربه کافی مجریان ممکن است سطح نهایی طبله کند، پوسته شود، حباب بزند، از سطح جدا شود و مقاومت و دوام خود را کاملا از دست دهد.

مزایای کفسازی با کفپوش اپوکسی:

کفپوش اپوکسی در مقایسه با سایر پوشش های سنتی و سیستم های تایلی، مزایای بسیاری دارد. موارد زیر می تواند از مهمترین مزایای کفپوش اپوکسی باشد:

کفپوش اپوکسی یک سطح براق و شفاف ایجاد می کند که باعث میشود روشنایی در آن محیط 200٪ افزایش یابد.

کفپوش اپوکسی دارای مقاومت بسیار بالایی است که قادر به تحمل ترافیک سنگین و مداوم است.

کفپوش اپوکسی دارای قابلیت اجرای سریع و آسان است.

کفپوش اپوکسی دارای طول عمر و دوام بالاست.

کفپوش اپوکسی امکان شستشوی آسان را فراهم می آورد (EASY CLEAN)

تنوع طراحی و رنگ در کفپوش اپوکسی این اجازه را به کارفرمایان میدهد تا برای کاربری های متفاوت انتخاب های متفاوتی داشته باشند.

کفپوش اپوکسی 100% مقاوم در برابر آب، لکه های نفت، آلاینده ها و سایر مواد می باشد که با فرموله شدن نسبت به اسیدها نیز مقاوم خواهد شد که به این نوع کفپوش، کفپوش اپوکسی ضد اسید میگویند.

کفپوش اپوکسی، در صورتیکه که با کیفیت بالا و به روش تخصصی و صحیح اعمال شود، دارای مقاومت و طول عمر بالاست که از این نظر برای کاربران بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

از دیگر مزایای کفپوش اپوکسی قابلیت اجرا بر روی بتن، سنگ، موزاییک و سایر سطوح قدیمی می باشد.

آبی

کفپوش اپوکسی مناسب برای کف سازی پارکینگ، کف سازی سوله، کفسازی انبار، کف سازی کارخانه، کف سازی بیمارستان، کف سازی داروسازی، کفسازی فروشگاه های لوکس و زنجیره ای، کف سازی قنادی و شیرینی پزی، کفسازی رستوران و فود کورت لوکس و مجلل، کفسازی مهد کودک و مدرسه، کفسازی سالن بدنسازی و باشگاه ورزشی، کفسازی آشیانه هواپیما، کفسازی سالن تولید محصولات بهداشتی آرایشی، کفسازی لابی و داخل منازل، کف سازی محوطه و زیباسازی و سایر کفسازی های صنعتی و بهداشتی و لوکس می باشد.

اجرای کفپوش اپوکسی مستلزم در اختیار داشتن رزین و مواد اپوکسی درجه یک و همچنین نیروی متخصص اجرای کفپوش اپوکسی می باشد.

معایب کفسازی با کفپوش اپوکسی:

کفپوش اپوکسی دارای معایب جدی و قابل توجهی نمی باشد. از جمله مواردی که میتوان به آن اشاره کرد این است که کفپوش اپوکسی آنتی یو وی ANTI UV نیست و در معرض نور مستقیم خورشید به مرور زمان کم رنگ خواهد شد، بنابراین قابل استفاده برای فضاهای باز نیست. همچنین کفپوش اپوکسی از مواد اولیه رزینی گرانتری نسبت به سایر کفپوش ها تشکیل شده به همین دلیل هزینه تمام شده آن به ازای هر متر مربع بیشتر از سایر کفپوش هاست. اما این نکته را باید مورد توجه قرار داد که کفپوش اپوکسی یکی از زیباترین و لوکس ترین و مقاوم ترین کفپوش ها در صنعت کفسازی است.

 کفپوش اپوکسی دفتر کار

موارد کاربرد کفسازی کفپوش اپوکسی:

 1. کفسازی کارخانه های صنایع شیمیایی و دارویی با کفپوش اپوکسی ضد اسید
 2. کفسازی سالن تولید کارخانه های صنایع غذایی و آشامیدنی با کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال
 3. کفسازی کف کارگاه های تعمیر و نگهداری هواپیما و موتور با استفاده از کفپوش اپوکسی با مقاومت بالا
 4. کفسازی اتاق های استریل، آزمایشگاه ها و بیمارستان ها با کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال و آنتی الکترو استاتیک
 5. کفسازی سالن های نیروگاه های هسته ای با استفاده از کفپوش اپوکسی فرآوری شده
 6. کفپوش اپوکسی کفسازی مناسبی برای سالن های خدمات تعمیر و نگهداری خودرو 
 7. کفپوش اپوکسی نوعی کف سازی لوکس برای کف پارکینگ ها
 8. کفسازی ساختمان و دفاتر کار و فروشگاه ها با استفاده از کفپوش اپوکسی با تنوع رنگی بالا
 9. کفسازی ورزشگاه ها و سالن های ورزشی با کفپوش اپوکسی
 10. کفپوشی مناسب برای کفسازی مدرسه و مهد کودک 
 11. کفسازی لوکس برای تالارها و سالن های همایش با کفپوش اپوکسی
 12. کف سازی منازل مسکونی و سالن های چند منظوره با کفپوش اپوکسی
 13. کف سازی کلوپ های بازی و گیم نت با کفپوش اپوکسی طراحی شده
 14. کف سازی شهربازی و سالن های سر پوشیده با استفاده از کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی منزل مسکونی

انواع کفپوش اپوکسی:

کفپوش اپوکسی و پوشش اپوکسی به عنوان کفپوش تجاری و صنعتی به صورت روز افزون مورد استفاده قرار می گیرد. کفپوش اپوکسی با توجه به نیاز و کاربری واحدهای صنعتی مختلف فرموله و اجرا می شود. انواع مختلف پوشش های اپوکسی وجود دارد که می توان از آن به عنوان کفپوش استفاده کرد. از جمله:

کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال:

کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال همان طور که از نام آن پیداست ضد باکتری بوده و مناسب برای واحد های صنعتی است که مستلزم رعایت الزام GMP هستند و نیاز به اخذ مجوز بهداشت دارند. مانند بیمارستان ها،  واحدهای تولید دارو، صنایع آرایشی و بهداشتی، اتاق تمیز CLEAN ROOM و... 

کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک:

در محیط های صنعتی کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک وظیفه محافظت از تجهیزات الکترونیکی حساس و همچنین پرسنل و اپراتورها را در برابر تخلیه اکترو استاتیک(ESD) بر عهده دارد. محیط هایی که در آن ها از الکتریسیته و برق استفاده میشود نیازمند استفاده از کفپوش آنتی استاتیک هستند. کفپوش آنتی استاتیک بوسیله نوارهای مسی الکتریسیته ساکن را برای تخلیه به سمت زمین هدایت می کند. 

کفپوش اپوکسی ضد اسید:

کفپوش اپوکسی ضد اسید متناسب برای کفسازی آزمایشگاه ها، سالن های تولید مواد اسیدی و شیمیایی، صنایع غذایی و دارویی استفاده میشود. کفپوش اپوکسی ضد اسید با توجه به کاربری سطح و نوع مواد و میزان اسیدیته موادی که روی زمین ریخته میشود فرآوری و قابل اجرا میشود.

کفپوش اپوکسی صنعتی:

کفپوش اپوکسی صنعتی یکپارچه و بدون درز و دارای مقاومت های بالای مکانیکی و فشاری و حرارتی می باشد. مقاومت بالا و زیبایی این کفپوش باعث شده که به عنوان یک کفپوش صنعتی پرکاربرد مورد استفاده قرار بگیرد.

کفپوش اپوکسی پارکینگی:

کفپوش اپوکسی پارکینگ بصورت یکپارچه و رنگی و بدون درز و براق بر روی کف پارکینگ اجرا میشود. کفپوش اپوکسی بر روی رمپ ها بصورت پوست پرتقالی یا دندانه ای اجرا میشود. بهتر است کفپوش اپوکسی پارکینگ روی یک سطح بتنی ماله پروانه خورده و کاملا صاف و صیقلی اجرا شود زیرا این کار باعث بالا رفتن مقاومت کف پارکینگ در برابر بار ترافیکی و همچنین کاهش مصرف مواد اپوکسی و صرفه جویی در هزینه های کفسازی میشود. از دیگر مزایای کفپوش اپوکسی پارکینگ میتوان به قابلیت اجرای خطوط و علائم ترافیکی در طرح و رنگ مختلف بر روی آن اشاره کرد.

کفپوش اپوکسی سه بعدی:

کفپوش اپوکسی 3D یا کفپوش اپوکسی سه بعدی کفپوشی دکوراتیو می باشد که با کمک گرفتن از پرینت و چاپ سه بعدی طرح انتخابی و رزین اپوکسی شفاف بر روی کف اجرا میشود و به آن نمایی فوق العاده می بخشد. از کفپوش اپوکسی سه بعدی معمولا برای کفسازی لابی، آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی استفاده میشود.

هر یک از این پوشش های اپوکسی در مقایسه با دیگر انواع آن مزایا و معایب مشخصی را ارائه می دهد.

آیا کفپوش اپوکسی خراشیده میشود؟

کفپوش اپوکسی یک باندینگ (پیوند) سخت و سریع با بتن زیر خود ایجاد می کند. کفپوش نهایی بدست آمده یک کفپوش بدون درز و بادوام است که بسیار قوی تر از بتن ساده عمل میکند. کفپوش اپوکسی از ترکیب کردن یک رزین و یک سخت کننده (هاردنر) با نسبت های مشخص ایجاد می شود و سپس ترکیب نهایی را روی کف بتنی اجرا مینمایند. این ترکیب را می توان روی بتن در چندین لایه اعمال کرد و بدین ترتیب پوشش را ضخیم تر کرده و اجازه داد تا کفپوش اپوکسی نهایی دوام بیشتری پیدا کند. برای مشخص شدن  اینکه کفپوش اپوکسی برای صنعت و کاربری شما مناسب است، اجازه دهید ترافیک، بار وارد بر سطح و جنس مواد مورد استفاده در فضای کفپوش شده و ... را مورد بررسی قراردهیم.

ترافیک و بار سنگین بر روی کفپوش اپوکسی:

کفپوش اپوکسی بسیار ایده آل و مناسب برای سطوح با بار ترافیکی بالا است. کف با پوشش اپوکسی قادر به تحمل انواع مختلفی از ترافیک شامل نفر، تراک میکسر، خودرو، جک پالت و ... می باشد. داشتن کفپوشی که ترافیک سنگین نتواند به آن صدمه ای وارد کند مزیتی بزرگ محسوب میشود که کفپوش اپوکسی آن را داراست. در کل پوشش اپوکسی، می تواند سطوح مختلف ترافیک را تحمل کند و همچنین نیاز به نگهداری با حداقل هزینه را دارد.

کفپوش اپوکسی آشیانه هواپیما

کفپوش اپوکسی آشیانه هواپیما

تاثیرات بار و استفاده نامناسب از کفپوش اپوکسی:

کفپوش اپوکسی نه تنها می تواند ترافیک و بارهای سنگین را تحمل کند بلکه تاثیر بار نامتعارف را نیز برطرف می کند. چنان که اگر کارکنان شما قطعات سنگین بر روی سطح پرتاب میکنند و یا تجهیزات سنگین را بر روی کف اپوکسی شده میکشند، بسختی میتوان چروک و خراش بر روی کفپوش اپوکسی اجرا شده با متریال درجه یک یافت نمود. در نهایت کفپوش اپوکسی همیشه یک راه حل مناسب  ارائه می دهد که قادر به تحمل جریان ترافیک، ماشین آلات سنگین و تاثیرات آسیب رسان محیطی خواهد بود. با داشتن مقاومت و دوام بالا، کفپوش اپوکسی یک راه حل عالی برای کف سازی بسیاری از صنایع است.

این در حالیست که تاکید میگردد از کفپوش اپوکسی باید مراقبت شود تا اطمینان حاصل گردد که کفپوش اپوکسی سالها برای شما کار خواهد کرد. در صورت بروز خراش و ساییدگی بر روی کفپوش اپوکسی سریعا با پیمانکار تماس بگیرید تا سطح را ترمیم نماید تا بعدا دچار مشکل نشوید.

کفپوش اپوکسی انبار

مزایای استفاده از کفپوش اپوکسی برای کف سازی سوله:

در طول سالیان اخیر پوشش اپوکسی، نظرات بسیار مثبتی از صاحبان کارخانه ها و متخصصان کسب و کار برای کفسازی دریافت نموده است. اگرچه طیف گسترده ای از انتخاب های متفاوت برای کفسازی وجود دارد، با این حال کفپوش اپوکسی بهترین گزینه برای کفسازی سوله و انبارهای صنعتی است. زیرا کفپوش اپوکسی مجموعه ای از مزایا به شرح زیر را ارائه می دهد:

زیبایی کفپوش اپوکسی انبار

ظاهر مدرن کفپوش اپوکسی:  باید نگاه حرفه ای به کفسازی سوله ها و انبارها داشته باشید. کفپوش اپوکسی با داشتن طیف گسترده ای از رنگ ها می تواند کف قدیمی و خسته کننده بتنی را پوشش داده و باعث جذاب تر شدن کف سوله یا انبارشود. اگر شما کفپوش اپوکسی شیشه ای براق و یکپارچه را برای کفپوش نهایی سوله خود انتخاب نمایید، نه تنها کلاس و ظرافت را به مجموعه خود افزوده اید، بلکه کفپوش اپوکسی باعث می شود که از کف انبار خود محافظت کامل نمایید.

دوام کفپوش اپوکسی انبار

سهولت تعمیر و نگهداری کفپوش اپوکسی: علاوه بر بهبود ظاهر کف سوله و انبار خود، پوشش اپوکسی، کف بتن معمولی را به یک سطح غیر متخلخل، صاف و ضد آلاینده تبدیل می کند که می تواند به راحتی از بروز گرد و غبار بر روی کف و محیط سوله جلوگیری شود. همچنین، دیگر نباید نگران باکتری هایی باشید که معمولا در سطوح بتنی متخلخل پنهان می شوند. کفسازی کف سوله با کفپوش آنتی باکتریال و ضد میکروبی، از مزایای دیگر کفپوش اپوکسی است  که یک سطح درخشان و یکپارچه و بدون آلودگی برای کارفرمایان به ارمغان می آورد.

کفپوش اپوکسی انبار پارس الیس

دوام قابل ملاحظه کفپوش اپوکسی: پوشش اپوکسی با داشتن مقاومت های بالای فشاری، سایشی، مکانیکی و ...  قادر به تحمل بار ترافیکی و همچنین عبور و مرور تجهیزات معمول سوله ها و انبارها مانند لیفتراک خواهد بود. از مشخصات اصلی کفپوش اپوکسی طول عمر طولانی و همچنین مقاوم نمودن کف بتنی سوله ها در برابر مواد شیمیایی است. صرفه جویی در هزینه های نگهداری کفپوش سوله در طولانی مدت با استفاده از کفسازی اپوکسی و کفپوش اپوکسی میسر خواهد بود.

قیمت کفپوش اپوکسی انبار

√قیمت کفپوش اپوکسی: از آنجا که کفپوش اپوکسی بسیار با دوام است و در مقایسه با کفپوش های قدیمی و سیستم های تایلی مقاومت بالایی در برابر آسیب های معمول از خود نشان میدهد، و با درنظر گرفتن موارد کارایی، دوام و مقاومت، قیمت کفپوش اپوکسی بسیار مقرون بصرفه و توجیح پذیر  خواهد بود. علاوه بر این کفپوش اپوکسی نور سالن را تا 2 برابر افزایش می دهد، که باعث کاهش هزینه های روشنایی در محیط می شود و می توان کفپوش اپوکسی را به ضخامت های مختلف بعنوان کفپوش کف سوله و کف انبار استفاده نمود، که این امر برای طیف وسیعی از کاربری ها نیز مناسب است.

کفپوش اپوکسی انبار

افزایش بهره وری سوله با استفاده از کفپوش اپوکسی: امکان افزایش سرعت حمل و نقل و بارگیری و بار اندازی در انبار، به حداقل رساندن خرابی ماشین آلات داخل سوله و انبار و کاهش خستگی کارکنان با تردد زیاد، بازتاب نور و افزایش روشنایی با استفاده از کفپوش اپوکسی و در برخی موارد افزایش روشنایی تا 200 درصد. لذا کفپوش اپوکسی قادر خواهد بود به طور قابل توجهی میزان بهره وری و بازدهی سوله شما را افزایش دهد.

کفپوش اپوکسی انبار

افزایش ایمنی با کفپوش اپوکسی: با توجه به لزوم تردد کارکنان و حفظ و نگهداری مواد در سوله ها و انبارها، سطح نهایی با کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال، دارای قابلیت مقاومت در برابر لغزش، آتش سوزی و ضربه است. همچنین شما می توانید با استفاده از مزیت طیف رنگی وسیع کفپوش اپوکسی، برای مناطق خاص در انبار خود، از جمله مناطق عبور وسایل حمل و نقل، مناطق کاری و مناطق ایمنی انبار فضاهای مجزا تعریف نمایید. علاوه بر این، استفاده از پوشش اپوکسی بر روی کف بتونی انبار یا سوله، باعث جلوگیری از ایجاد گرد و غبار بتن خواهد شد که تحت تاثیر عبور و مرور دائم روی کف بتنی ایجاد می شود. گرد و غبار بتن علاوه بر آلوده نمودن اقلام موجودی سوله و انبار و آسیب رساندن به تجهیزات، خطر سلامتی را برای کارگران نیز در پی خواهد داشت.

 کفپوش اپوکسی انبار

√سرعت اجرای کفپوش اپوکسی: کفپوش اپوکسی با سرعت بالایی بر روی کف بتنی صیقلی قابل اجراست، به این معنی که کارفرما مجبور نیست فعالیت تجاری خود را برای مدت زمان طولانی متوقف کند. به محض اینکه کفپوش اپوکسی کاملا خشک شود، می توان فعالیت خود را به طور مداوم ادامه داد.

کفپوش اپوکسی انبار

سازگاری کفپوش اپوکسی با محیط زیست: کفسازی اپوکسی دارای مشخصه های سازگاری با محیط زیست است که باعث می شود کفپوش اپوکسی بعنوان کفپوش "سبز" شناخته شود و میتوان این نوع کفپوش را بدون ایجاد آلودگی زیست محیطی، آسان و مقرون به صرفه در دست داشت.

کفسازی مناسب کف کارخانه چیست؟

انتخاب کفپوش صنعتی مناسب کف کارخانه امری حساس و درخور دقت و تامل است. کفپوش صنعتی که بتواند از پس آزمون هایی همچون دوام، مقاومت در برابر مواد شیمیایی، مقاومت در برابر نشت و مقاومت در برابر لکه ها و الاینده ها براید. تقریبا هر نوع کفپوشی دارای معایب و مزایایی است که با توجه به نوع کاربری آن در کفه ترازوی قیاس قرار میگیرد. و این یکی از دلایلی است که اهمیت کفپوش اپوکسی را برای کفسازی سوله و کارخانه عیان میسازد. به نظر می رسد که کفپوش اپوکسی دارای مزایای بیشتری برای کفسازی صنعتی است. با این حال، اگر قصد استفاده از کفپوش اپوکسی را برای کفسازی سوله و کارخانه خود دارید، بررسی هر دو جانب مثبت و منفی کفپوش اپوکسی ایده خوبی است.

در مقایسه با سایر کفپوش ها، کفپوش اپوکسی یکپارچه، زیبا و براق و مقاوم است و یک کفپوش حرفه ای محسوب میشود. ظاهر کفپوش اپوکسی به تنهایی لوکس و جذاب است. سطح نهایی کفپوش اپوکسی صاف و صیقلی است و این موضوع نظافت و نگهداری کف کارخانه را بسیار آسان مینماید. به دلیل خاصیت آنتی باکتریال بودن کفپوش اپوکسی پاک کردن آلاینده ها از روی کفپوش اپوکسی بسیار سهل و آسان است.

 • مقاومت کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی فرآوری شده در برابر هر نوع موادی بسیار مقاوم است. مقاومت کفپوش اپوکسی در برابر روغن، بنزین، سفید کننده، مواد شیمیایی، پاک کننده ها و موارد دیگر از خصوصیات منحصر بفرد این نوع از کفپوش صنعتی است. این یکی از دلایل اصلی است که از کفپوش اپوکسی در کفسازی گاراژ ها و در سوله های خودروسازی استفاده می شود. کفپوش اپوکسی علاوه بر مقاومت در برابر الاینده ها و و پاک کننده های شیمیایی  در برابر حرارت و آب نیز بصورت عایق عمل میکند. کفپوش اپوکسی تقریبا غیر قابل نفوذ ترین کفپوش صنعتی در عصر حاضر محسوب میشود.

 •  دوام کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی به طور کلی از نظر پایداری و دوام بسیار مقاومتر از سایر انواع کفپوش است. بتن زیرین کفپوش اپوکسی تنها ماده ای است که میتواند به کفپوش اپوکسی آسیب برساند، که برای از بین بردن این احتمال نیز اجرای بتن ماله پروانه ای به روش مکانیزه با دستگاه ماله پروانه، جهت بستر سازی کفپوش اپوکسی پیشنهاد میشود. کف پوش اپوکسی باعث می شود دوام بتن زیرین نیز  فوق العاده بالا رود. کفپوش اپوکسی خود تراز با سرعت و به راحتی قابل اجرا بر روی سطوح صیقلی میباشد.

 • محافظت از کف توسط کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی از سطح در برابر رطوبت، لکه ها، و ترک ها محافظت می کند. در بلندمدت، با حذف نیاز به شستشوی کف و یا از بین بردن گرد و غبار، می توانید به مقدار زیادی در هزینه های نظافت و تعمیر و نگهداری صرفه جویی کنید. این مسئله نیز با توجه به طول عمر کفپوش اپوکسی بسیار منطقی و اقتصادی خواهد بود.

 • طول عمر کفپوش اپوکسی

طول عمر مفید پوشش اپوکسی، هنگامی که به درستی اجرا شده باشد، طولانی تر از انواع دیگر کفپوش است. کفپوش اپوکسی می تواند چندین دهه بدون ترک خوردن یا کنده شدن پاسخگوی نیاز کاربران باشد. علاوه بر دوام، طول عمر کفپوش اپوکسی نیز باعث محبوب شدن آن برای استفاده تجاری و صنعتی گردیده.

 • تنوع رنگ کفپوش اپوکسی

اپوکسی یک انتخاب عالی برای تزئین کف هایتان است. بیش از چهارصد رنگ مختلف در کالیته رنگ کفپوش اپوکسی موجود است که  درخشش بی نظیر، شفافیت و زیبایی را القا می کند. کفپوش اپوکسی همچنین می تواند مطابق الگوها و طرح های خاص فرهنگی یا شخصی اجرا شود. این تنوع باعث می شود که کفپوش اپوکسی راهی برای ارتقاء کف ساده و افزایش ارزش پروژه کفپوش شده با اپوکسی باشد.

 • روشنایی و انعکاس نور کفپوش اپوکسی

یکی از مزایای کمتر شناخته شده استفاده از اپوکسی در کف گاراژ، سوله، پارکینگ و ... افزایش دید در داخل سالن با منعکس کردن نور از کف است. با استفاده از کفپوش اپوکسی روشنایی سالن تا 200 درصد افزایش می یابد.

کفپوش اپوکسی رستوران

کفپوش اپوکسی کفسازی لوکس و زیبا برای رستوران ها:

کفپوش اپوکسی به راحتی بر روی کف های سنگی و بتنی قابل اجراست و در نهایت سطحی مقاوم و یکپارچه به ارمغان می آورد که جدا شدگی، لغ شدگی، پوسته شدن و بلند شدن لبه ها در آن دیده نمیشود. باید در نظر داشت که برای فضایی مثل رستوران یا فروشگاه مواد غذایی شستشو و نظافت در اولویت قراردارد. از آنجاکه کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال میباشد و 100% ضد آب، لذا شستشو و نظافت آن از هر کفپوش دیگری ساده تر است. همچنین زیبایی و لوکس بودن کفپوش اپوکسی حس اعتماد و زیبایی بصری مراجعین را کاملا برآورده مبنماید. پس بهترین پیشنهاد برای کفسازی رستوران استفاده از کفپوش اپوکسی است.

کفپوش اپوکسی گالری

در موزه ها و گالری ها نیز اهمیت به زیبایی و عدم ایجاد گرد و غبار در سطح بالایی مورد توجه است. از آنجاکه کفپوش اپوکسی 100% سطح را ضد گرد و غبار ( anti dust) مینماید و با انتخاب رنگ های مناسب میتوان به زیبایی سالن افزود و همچنین با تاثیر مستقیم کفپوش اپوکسی بر روشنایی سالن و ودرخشندگی محیط میتوان گفت هیچ کفپوشی بهتر و مناسب تر از کفپوش اپوکسی برای کفسازی آتلیه، گالری و موزه ها نخواهد بود.

قیمت کفپوش اپوکسی:

کفپوش اپوکسی بصورت self level (خود تراز) بر روی سطح اجرا میگردد. این به این معناست که میزان مصرف مواد کفپوش اپوکسی در هر پروژه با توجه به کیفیت سطح موجود متفاوت خواهد بود. چنانچه در بخش خدمات درخصوص اجرای کفپوش اپوکسی اشاره شده در مراحل اولیه زیر سازی اپوکسی انجام میشود. یکی از مراحل زیر سازی استفاده از مواد ترمیمی و توری فایبرگلاس جهت مسلح نمودن درزها و ترک هاست. بنابراین هرچه سطح پارکینگ یا سوله کیفیت پایینتری داشته باشد و دارای درزها و ترک ها و خلل و فرج بیشتری باشد میزان مصرف مواد زیرسازی کفپوش اپوکسی  بیشتر خواهد شد. لذا با توجه به کیفیت سطح موجود میزان مصرف مواد و هزینه تمام شده کفپوش اپوکسی در هر سطحی متفاوت خواهد بود و اعلام قیمت نهایی منوط به بازدید و مشاهده کامل سطح خواهد بود. لازم بذکر است "بهترین سطح برای کفپوش اپوکسی سطح بتن ماله پروانه ای میباشد". همچنین از آنجاکه مواد اولیه اپوکسی وارداتی میباشد، بطور مستقیم با ارزش ارز و دلار در کشور رابطه دارد و ثابت نیست. با این حال شرکت پارس الیس جهت رفاه حال کارفرمایان عزیز، کارشناسان خود را برای بازدید و مشاوره دقیق به محل پروژه اعزام مینماید و بهترین پیشنهاد توسط ایشان ارائه خواهد شد.

کفپوش اپوکسی عکس سه بعدی

برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی پوشش اپوکسی برای محل کسب و کار خود، با کارشناسان شرکت پارس الیس تماس حاصل فرمایید تا بهترین پیشنهاد با حداقل هزینه به شما ارائه گردد.

کارفرمایان محترم توجه فرمایند که در دوران پاندمی شرکت پارس الیس با حداکثر توان خود آماده ارایه خدمات مشاوره رایگان کفسازی صنعتی، بازدید و اجرای کفپوش اپوکسی، کفپوش بتنی و بتن سخت رنگی خواهد بود. بدیهی است که کلیه پرسنل شرکت با حفظ پروتکل های بهداشتی کلیه مراحل کفسازی از بازدید تا عقد قرارداد و اجرای کفسازی صنعتی مورد نظر را انجام خواهند داد.

قیمت کفپوش اپوکسی به عوامل بسیاری چون کیفیت سطح موجود و میزان نیاز به زیرسازی، قیمت دلار (وارداتی بودن مواد اولیه) و ... دارد، لذا برای استعلام قیمت کفپوش اپوکسی لطفا با تلفن های شرکت تماس حاصل فرمایید تا در اسرع وقت قراربازدید و مشاوره رایگان هماهنگ شده و قیمت کفپوش اپوکسی کتبا به شما اعلام گردد.

قیمت کفپوش اپوکسی امروزه همچون بسیاری از کالاها دستخوش نوسانات بازار بوده و متاسفانه قیمت ثابتی برای کفپوش اپوکسی وجود ندارد. اما با استناد به سوابق پیشین شرکت پارس الیس ملزم به ارائه کفپوش اپوکسی با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت می باشد.

مجموعه پارس الیس با حفظ پرو تکل های بهداشتی آماده ارائه خدمات کفسازی صنعتی در سراسر ایران می باشد.

سوالات رایج درخصوص کفپوش اپوکسی:

آیا کفپوش های اپوکسی ایده خوبی هستند؟

بسیار ایمن – اپوکسی یک پوشش بسیار ایمن برای کف های سخت شما است. کفپوش اپوکسی مقاوم در برابر لغزش، مقاوم در برابر ضربه و سایندگی کمتری نسبت به بتن ساده و سایر انواع کفپوش های صنعتی است.

همچنین می تواند گرمای 200 درجه را تحمل کند و در مقایسه با سایر انواع کفپوش در هنگام آتش سوزی انتخاب بهتری است.

دوام کفپوش های اپوکسی چقدر است؟

به طور معمول، کفپوش اپوکسی در ترافیک سنگین 3 تا 5 سال دوام می آورد. املاک تجاری - مانند پارکینگ های عمومی و گاراژها، رستوران‌ها یا فضاهای کارخانه - با ترافیک روزانه زیاد می‌توانند انتظار این تجربه را داشته باشند. با این حال، با مراقبت و نگهداری مناسب، کفپوش اپوکسی شما ممکن است دوام بیشتری داشته باشد.

هدف از کفپوش اپوکسی چیست؟

کفپوش های اپوکسی معمولا برای کفپوش های تجاری و صنعتی استفاده می شود. پوشش‌های اپوکسی معمولاً روی کف‌های بتنی اعمال می‌شوند تا سطحی با کارایی بالا، صاف و بادوام ایجاد کنند که می‌تواند سال‌ها دوام بیاورد و بارهای سنگین را تحمل کند.

مزایا و معایب کفپوش اپوکسی چیست؟

 • بوی نامطبوع در طول فرآیند استفاده از اپوکسی و اجرای کفپوش اپوکسی، اپوکسی مرطوب بوی نامطبوعی ایجاد می کند
 • زمان اجرای کفپوش اپوکسی و رسیدن به کاربری طولانی است
 • لغزندگی کفپوش اپوکسی هنگام خیس شدن.
 • کفپوش اپوکسی از نظر دوام بالا مقرون بصرفه و اقتصادی است
 • کفپوش اپوکسی مقاوم در برابر آسیب.
 • مقاومت کفپوش اپوکسی در برابر آب و هوا عالی است
 • کفپوش اپوکسی کفپوشی زیبا و دل انگیز.
 • کفپوش اپوکسی با محافظت و کاهش سایش و خوردگی

آیا می توانید کف اپوکسی را روی کاشی انجام دهید؟

چه اپوکسی را روی کف کاشی اجرا کنید، چه کاشی را جمع آوری کنید و از ابتدا شروع کنید، به هر دو صورت کار می کند. کف کاشی بیشتر در معرض آسیب آب و لغ شدگی و شکسته شدن است، بنابراین یک پوشش اپوکسی با کیفیت بالا می تواند آن را در طول سال ها بادوام تر کند.

 

قیمت کفپوش اپوکسی و کفپوش رزینی چقدر است؟

کفپوش رزینی متاسفانه ارزان نیست. می توان گفت به همان اندازه که زیباست، به همان اندازه گران است. اما مطمئناً نمی‌توانیم با هزینه ارزان از کنار آن بگذریم. حداقل به این دلیل که بسیاری از مزایای خود را از دست میدهد و از کیفیت و زیبایی کفپوش اپوکسی کاسته میشود.

 

1مجموع 7 محصول
1مجموع 7 محصول
ارسال نظر
buildboarda : مطالبتون عالیه
12 1
مطلب بسیار جالبی بود و استفاده کردم لطفا به وبسایت ما سر بزنید http://diacogallery.com http://buildboard.ir
مدیریت : پاسخ
12 2
محبت دارید.  حتما
Dadras :
14 1
باسلام. آیاکفپوش اپوکسی برای دفترکدفترکار مناسب است؟ واینکه باتوجه به تردد افراد و نیاز به نظافت، آیامقاومتشان در مقابل آب و رطوبت خوب است؟ چون کفپوش لمینت درمقابل آب ورطوبت مقاوم نیست. با تشکر
مدیریت : پاسخ
14 3
با سلام و درود فراوان اولین خاصیت انواع کفپوش اپوکسی ضد آب بودن این محصول است. کفپوش اپوکسی بدلیل نظافت آسان و آنتی باکتریال بودن در کفسازی بیمارستان، داروسازی، کلین روم، اتاق عمل و غیره مورد استفاده میگردد. مقاومت کفپوش اپوکسی بسیار بالا میباشد در حدی که در کفسازی سوله و کارخانه با تردد بالای نفر، جک پالت، لیفتراک و غیره مورد استفاده قرار میگیرد.
حدیدفام : مطالبتون عالیه
7 1
توضیحات بیشتری میفرمایید...
مدیریت : پاسخ
9 1
محبت دارید جناب مهندس
حافظ : اپوكسى
4 0
سلام اپكسى شفاف را ميشه روى لمينيت چوب انجام داد طورى كه طرح لمينيت نمايان بشه ؟
علی اکبری : کف پوش جمنازیوم
0 1
قیمت کف پوش درجه یک
مدیریت : پاسخ
1 0
قیمت ها بروز هست و با تلفن های فروش تماس حاصل فرمایید.
مدیریت : پاسخ
1 0
قیمت ها بروز هستن لطفا با مشاوران ما تماس حاصل بفرمایید
مدیریت : پاسخ
1 0
لطفا با دفتر تماس بگیرید.
محسن : محل مناسب اجرای اپوکسی
1 0
سلام. آیا اپوکسی در محیط باز مثل پشت بام یا کف حیاط یا تراس قابل اجراست؟ یعنی جایی که مستقیم در معرض اختلاف دمایی در تابستان و زمستان هست. می شود بعنوان یک عایق رطوبتی استفاده کرد؟
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام.وقت بخیر. خیر.کفپوش اپوکسی آنتی یو وی نمی باشد و مناسب فضای باز نیست. همچنین محل اجرای کفپوش اپوکسی نباید رطوبت مثبت و منفی داشته باشد چون باعث طبله شدن و خراب شدن اپوکسی می شود.
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام. نور آفتاب باعث تغییر رنگ کفپوش اپوکسی میشه. ترجیح به استفاده از کفپوش پلی یورتان در فضاهای روباز هست
زینالی : عایق بندی فضای آفتابگیر
0 0
باسلام آیا ازکفپوش اپوکسی برای عایق کاری حیاط بهارخواب می‌توان استفاده کرد؟
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام. نور آفتاب باعث تغییر رنگ کفپوش اپوکسی میشه. ترجیح به استفاده از کفپوش پلی یورتان در فضاهای روباز هست
در استخرهای سرب ... : با سلام در اثر یخ زدگیها چگونه است
1 0
نظر شما چیست ؟
محمود : سلام هیچ توضیحی درباره حرارت و گرما نداد ...
0 0
نظر شما چیست ؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام. به نکته خوبی اشاره کردید و حتما در این خصوص مفصل توضیح داده میشود اما بطور خلاصه اپوکسی دیر اشتعال موجود میباشد و برای استفاده در سرویس بهداشتی بدلیل لغزندگی بالا برای انسان خطرناک بوده و از طرف شرکت پارس الیس پیشنهاد نمیگردد.
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
9 / 10
از 68 کاربر