02177130488

بتن سخت

((بتن سخت)) 

کفپوش بتن رنگی

بتن سخت یک نوع سخت کننده سطح برای کف بتنی است که سطح نهایی یک کفپوش بتنی رنگی با روکش ضد سایش و مقاومت بالا خواهد بود. این محصول شامل مواد معدنی و مصنوعی، مواد کاربردی و رنگدانه ها است. بتن سخت صنعتی به عنوان یک پوشش نهایی بر روی یک اسلب بتنی تازه اعمال می شود، محصولی که کفپوش بتنی را برای ایجاد یک پوشش مقاوم در برابر سایش مقاوم می کند.

بتن سخت کف سوله

بتن سخت از ترکیب مواد سخت معدنی و سنگدانه هایی با مقاومت و سختی بسیار بالا تشکیل شده است. برای داشتن کفپوش بتنی و رنگی می بایست تهیه و اجرای کفسازی حتما توسط متخصصان و کارشناسان این حرفه صورت پذیرد.

بتن سخت (کفپوش بتن رنگی) همزمان با بتن تازه قابل اجرا بوده و مناسب برای کفسازی صنعتی از قبیل کفسازی پارکینگ، کفسازی سوله، کفسازی انبار، کفسازی جایگاه پمپ بنزین، کف کارخانجات، کف سازی محوطه و ... قابل اجرا می باشد. داشتن انبار یا سوله با کفوش بتنی رنگی با مقاومت بسیار بالا و با زیبایی خیره کننده با استفاده از بتن سخت رنگی (پودر ضد سایش و سخت کننده بتن) حتما بسیار به نفع کارفرمایان و صاحبین واحدهای تولیدی و صنعتی خواهد بود.

بتن سخت کف پارکینگ

بتن سخت (کفپوش بتن رنگی) بدلیل دارا بودن مقاومت سایشی، مقاومت فشاری و مقاومت خمشی فوق العاده بالا برای کفسازی سوله ها و کارخانه ها و انبارها گزینه بسیار مناسبی است. کفپوش بتن رنگی (بتن سخت رنگی) در هر متر مربع در برابر 2 تن بار مکانیکی و دینامیکی دارای مقاومت است که این مقاومت نیاز اغلب واحد های تولیدی و صنعتی و انبارهای مختلف را در برابر تردد لیفتراک و دستگاه های مختلف برآورده مینماید.

با توجه به نوع اجرای بتن سخت با دستگاه ماله پروانه ای، تا حد قابل توجه ای از میزان فرسایش سطحی و ایجاد گرد و غبار کاسته میشود.بدین معنا که در کفپوش بتن رنگی بتن سخت شما دیگر فرسایش سطحی و گرد و غبار نخواهید داشت و برای 100% ضد گرد و غبار نمودن سطح خود که برای بسیاری از سالن های چاپ و مواد غذایی و دارویی، تولید صنایه پلاستیک و کاغذ و ... بسیار حائز اهمیت است، استفاده از ماکرون گارد بر روی سطح خشک شده کفپوش بتن رنگی بتن سخت پیشنهاد میگردد.

بتن سخت بدلیل تنوع در رنگ و همچنین مقاومت بالا در برابر تردد همچنین گزینه بسیار مناسبی برای کفسازی پارکینگ ها ی طبقاتی و اداری تجاری است. شما میتوانید کفپوش بتنی رنگی در رنگ های زرد، آجری، قرمز، اخرایی، آبی، سبز، سفید، طوسی و ذغالی داشته باشید.

بتن سخت کف سوله

جهت مشاهده روش و مراحل اجرای بتن سخت به لینک زیر مراجعه فرمایید:

http://parselis.com/catproject/اجرای-بتن-سخت-صنعتی

بتن سخت صنعتی (کفپوش بتن رنگی) طی دو سیستم خشکه پاشی و سیستم ملاتی قابل اجراست.

در اجرای بتن سخت ملاتی میزان مصرف پودر بتن سخت تا بیش از 5 برابر اجرای بتن سخت بصورت خشکه پاشی است.

بتن سخت در رنگ های مختلف قابل اجراست.

هزینه تمام شده بتن سخت به نسبت کفپوش اپوکسی کمتر و ارزانتر است، همچنین سرعت اجرای کفپوش بتن سخت (بتن رنگی) از کفپوش اپوکسی بیشتر است به همین دلیل دوره کفسازی کوتاهتر و زمان آماده شدن سطح برای کاربری و استفاده از سطح کوتاهتر است.

به همین دلایل است که به کارفرمایان محترمی که قصد کفسازی صنعتی برای سوله یا پارکینگ خود دارند و الزامات GMP و آنتی باکتریال بودن سطح برای ایشان لازم نیست کفپوش بتن سخت بهترین و کاربردی ترین پیشنهاد کفسازی صنعتی می باشد.

بتن سخت رنگی (کفپوش بتن رنگی) یکی از سیستم های کاربردی کفسازی پارکینگ و سوله با بتن است که با توجه به رنگ مورد نظر پوشش سطح تولید می شوند. بتن رنگارنگ که با تکنیک های مدرن تولید می شود و موارد زیبایی شناختی در آن رعایت میگردد، در هر دو کاربرد عمودی و افقی استفاده شود. مهمترین عنصر در اجرای سیستم های کفپوش بتنی این است که کاربردی باشد و بتوان از آن در کفسازی مساحت های بزرگ و در پروژه های بزرگ استفاده کرد. با مواد مورد استفاده در سیستم بتن سخت، مقاومت سطح بتن چندین بار در مقایسه با بتن معمولی افزایش می یابد. رنگ بتن سخت باعث ایجاد یک زیبایی در کف می شود که بتن سخت را به کفپوشی تزئینی تبدیل مینماید. ویژگی فرسایش سطحی بتن با بتن سخت کاهش می یابد. بتن سخت گرد و خاک را در سطح بتن کاهش می دهد و تمیز کردن آن آسان است. با توجه به نسبت آب کم به سیمان، نقاط قوت بالا بر روی سطح بتن رخ می دهد. افزودن پودر ضد سایش و سخت کننده به لایه رویه به بخشی از ساختار بتن تبدیل می شود. بتن سخت مقاومت در برابر  یخ زدن بتن در فصول سرد را افزایشمی دهد.

تحولات تکنولوژیکی و افزایش کیفیت بتن سخت (بتن رنگی) و مقرون بصرفه بودن این سیستم، کف سازی با بتن سخت رنگی را به کفپوشی کاربردی و شناخته شده تبدیل نموده است.

بتن سخت رنگی می تواند به عنوان سطوح داخلی و خارجی استفاده شود. کف سازی پارکینگ خودرو و پیاده روها، کفسازی محوطه پارک ها، کف سازی مراکز خرید، کفپوشی مناسب برای پارک ماشین، کفپوش شیک و خاص فروشگاه و نمایشگاه.

درز کاتر در عرض 1 تا 3 روز روی سطح اجرا می شوند.

ویژگی های بتن سخت رنگی:

تنوع در رنگ آمیزی بتن سخت
استفاده آسان از بتن سخت رنگی منجر به کوتاه شدن زمان ساخت و ساز میشود
بتن سخت سازگار با ساختار طبیعی می باشد
بتن سخت قابلیت اصلاح سطوح قدیمی را دارد و قابل اجرا بر روی هر نوع کف پوش قدیمیست.
بتن سخت دارای هزینه های پایین اقتصادی و نگهداری میباشد
عدم محدودیت دراستفاده از بتن سخت رنگی

موارد کاربرد بتن سخت رنگی:

کفسازی هتل ها، ویلا ها و سایت ها  با بتن سخت
کفسازی پارک، باغ و استخرهای شنا با بتن سخت رنگی
کفسازی مناطق تاریخی و گردشگری  با بتن سخت
کفسازی و کفپوش مناسب برای مراکز خرید، پارکینگ طبقاتی و واحد های تجاری
کفسازی فرودگاه ها ، شهربازی و  مناطق سرگرمی و غیره

چرا بتن سخت؟
بتن ساده با هر عیاری به تنهایی دارای محدودیت است. فرسایش سطحی لایه نهایی بتن ساده و ایجاد گرد و غبار، تخلخل بتن ساده، ضعف در برابر مواد شیمیایی مختلف، سایش بتن ساده و مقاومت پایین در برابر ضربه و همچنین زیبایی شناسی ضعف های بتن ساده است که همه و همه با استفاده از کفپوش بتن سخت رفع میشود.

بتن سخت کف پارکینگ

طول عمر بتن سخت آنقدر میتواند زیاد باشد که از بتن سخت به عنوان کفپوش زره ای یاد میشود.
زیبایی و کیفیت سطح نهایی کفپوش بتن سخت بسیار عالی و هر کارفرمایی را راضی مینماید.

مقاومت بالای بتن سخت در برابر ترافیک سنگین چه از نظر تعداد تردد و چه از نظر میزان بار وارده بر سطح بسیار بالا می باشد لذا بتن سخت پاسخگوی نیاز کارفرمایان برای کفسازی محیط های با ترافیک سنگین می باشد.

بخش اصلی تشکیل دهنده پودر بتن سخت، پودر ضد سایش است که از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است از طرفی با بالایردن مقاومت های بتن کف با استفاده از افزودنی های بتن مثل ابر روان کنده ها و الیاف جایگزین آرماتور، کف کفسازی شده با بتن سخت از چنان مقاومت بالایی بربخوردار است که هیچ بار و فشار و ترافیکی قادر به تخریب آن نخواهد بود. لذا بهترین گزینه برای کفسازی کف سوله و کارخانه ها و همچنین کفسازی پارکینگ های طبقاتی با ترافیک بالا بتن سخت صنعتی میباشد که علاوه بر زیبایی و یکپارچگی دارای دوام، طول عمر، مقاومت بالا در برابر فرسایش، مقاومت بالا در برابر فشار و ترافیک بالا و همچنین هزینه های پایین اجرا، تعمیر و نگهداری است.

 

  موارد کاربرد کفسازی با بتن سخت:

 • کفسازی سوله و کارخانه با بتن سخت صنعتی بصورت کاملا یکپارچه و قوی
 • کفسازی انبار کارخانجات، کفسازی انبار صنعتی و دارویی با بتن سخت ضد گرد و غبار
 • کفسازی پارکینگ پروژه های اداری و تجاری با بتن سخت رنگی
 • کفسازی پارکینگ پروژه های مسکونی با بتن سخت ضد سایش
 • کفسازی پارکینگ های طبقاتی با ترافیک بالا با استفاده از کفپوش بتن سخت رنگی
 • کفسازی سالن ها با کاربرد خشن با بتن سخت صنعتی، مثل سالن هایی که ابزار و و مواد مختلف بر روی سطح کشیده میشوند

کفپوش بتن سخت انبار

 • کفسازی سالن تولید مواد شیمیایی با محدوده PH مشخص با استفاده از بتن سخت صنعتی
 • کفسازی برخی سالن های تولید مواد غذایی با استفاده از بتن سخت رنگی، مثل کفسازی کارخانه تصفیه نمک و قند، سالن تولید آبلیمو و مربا و ...
 • کفسازی مجموعه های تصفیه آب با کفپوش بتن سخت رنگی
 • کفسازی سالن های تعمیر و نگهداری و خودرو سازی با بتن سخت صنعتی، مثل کفسازی نمایندگی های خودرو های وارداتی و همچنین ملی

کفپوش بتن سخت نمایندگی خودرو

 • کفسازی محوطه و پارکینگ بیمارستانها و کلا مراکز پر مراجع با استفاده از کفپوش بتن سخت رنگی
 • کفسازی بخشی از نیروگاه های برق، هسته ای، انرژی و ... با استفاده از کفپوش بتن سخت صنعتی
 • کفسازی آپارتما ن و واحد های بزرگ اداری و دفاتر کار و فروشگاه ها با استفاده از کفپوش بتن سخت رنگی

کفپوش بتن سخت موزه

 • کفسازی نمایشگاه ها و مجموعه های بزرگ با کفپوش یکپارچه بتن سخت رنگی
 • کفسازی فروشگاههای بزرگ زنجیره ای، رستوران و کافی شاپ و مراکز خرید با کفپوش مقرون بصرفه و شیک بتن سخت صنعتی
 • کفسازی تالار و سالن های اجتماعات با بتن سخت رنگی

کفپوش بتن سخت گالری

 • کفسازی حیاط مدارس و دانشگاه ها با بتن سخت صنعتی
 • کفسازی آتلیه و استودیو های هنری و ضبط فیلم با کفپوش مسطح بتن سخت رنگی
 • کفسازی کلوپ بازی و شهربازی ها و مراکز تفریح با استفاده از بتن سخت صنعتی
 • کفسازی پیست های کارتینگ، دوچرخه سواری و اسکیت و غیره با کفپوش بتن سخت رنگی

کفپوش بتن سخت کارتینگ

 • و ....

بطور کلی در جاهایی که الزامات GMP وجود ندارد کفپوش بتن سخت صنعتی، مقاوم ترین، بادوام ترین، ارزانترین گزینه برای کفسازی آن واحد میباشد.

کنترل کیفیت بتن سخت

کنترل کیفیت بتن آماده و  بتن سخت را میتوان به سه جزء تقسیم شود:

1. پیش کنترل
2. کنترل فوری
3. کنترل واپسین

پیش کنترل کفپوش بتن سخت:
کنترل اولیه، اقدامات صحیح اولیه و در نتیجه حفظ جنبه های ضروری کنترل کیفیت می باشد. پیش کنترل شامل موارد زیر است:

 • کنترل کیفیت بتن و، بتن سخت و افزودنی های بتن خریداری شده
 • کنترل محل نگهداری مواد اولیه تا زمان اجرا
 • کنترل درصد ترکیب مواد و میزان صحیح مصرف
 • کنترل تراک میکسر و پمپ بتن بر روی سطح و کنترل سرعت بتن ریزی و پخش و اجرای آن
 • کنترل میزان و نحوه صحیح پخش پودر بتن سخت بر روی بتن تازه بر روی بتن

کنترل فوری بتن و بتن سخت:
کنترل سریع با توجه به وضعیت آب و هوایی و کنترل اجرای بتن و بتن سخت با کنترل کیفیت تولید بتن و زمان حمل و  تحویل و توزیع دقیق بعد از آن است. این مرحله شامل کنترل تولید  بتن و بتن سخت و کنترل زملان اجرای بتن سخت می باشد.

کنترل واپسین کفپوش بتن سخت:

نگهداری و کنترل صحیح سطح اجرا شده طی 28 روز دوره کیورینگ بتن، بطور مثال مرطوب نگاه داشتن سطح بمدت یک هفته تا ده روز پس از اجرای بتن سخت بر روی کف پروژه.

به کارفرمایان پیشنهاد میشود حداقل بمدت 7 روز سطح کفسازی شده با بتن سخت را آبیاری نموده و با مشماع روی آن را بپوشانند تا بتن اجرا شده به بهترین شکل ممکن عمل آوری شود و پس از ان خشک شود تا مقاومت های بتن و بتن سخت کف به حداکثر کارایی خود برسند. البته در شرایط آب و هوایی خاص (سردتر و یا گرمتر از شرایط متعارف) با توجه به مشاوره کارشناسان کفسازی شرکت پارس الیس اقدامات کنترلی اجرا خواهد شد. 

اقدامات لازم جهت داشتن کفپوش بتن سخت بهتر:

پودر بتن سخت به عنوان پودر ضد سایش شناخته میشود که دارای مقاومت فشاری، خمشی و سایشی بسار بالایی است. اما شرط اجرای کفپوش بتن سخت اجرای آن بر روی 8 تا 10 سانتیمتر بتن تازه است، حال آنکه بتن آماده مورد مصرف اگر دارای مشخصات خوب نباشد بطور مثال عیار خیلی پایین و یا خیلی بالایی داشته باشد و یا پای کار به آن آب افزوده شود از عمر مفید کفپوش بتن سخت میکاهد.

برای داشتن کفپوش بتن سخت مرقوب میبایست بتن زیرین را تقویت نمود. در اغلب پروژه ها از آرماتور بندی و مش آماده استفاده میشود و یا بنابر مشاوره کارشناسان کفسازی شرکت پارس الیس از الیاف جایگزین آرماتور داخل بتن درون تراک میگکسر استفاده میشود. افزودنی های بتن تنوع و دسته بندی زیادی دارند که هر کدام برای کاربری و شرایط اقلیمی متفاوت پیشنهاد میگردند.

برای مثال بجای استفاده از اب باید به بتن داخل تراک میکسر روان کننده، فوق روان کننده و یا ابر روان کننده های بر پایه پلی کربوکسیلات اضافه نمود و یا از الیاف های مناسب بتن مثل الیاف پلی پرو پیلن (P.P.)، الیاف پلیمری آجدار، الیاف سنتتیک، الیاف شیشه ای و ... استفاده نمود که الیاف ها نیز باید به داخل تراک میکسر ریخته شود و به مدت حداقل 5 دقیقه با بتن تازه مخلوط شودند.

پس از اجرای بتن تازه که حاوی انواع افزودنی های مفید و کاربردی هستند روی سطح غاجرا میشود، پودر بتن سخت آماده اجرا بر روی بتن تازه است و پس از انجام عمل خشکه پاشی پودر بتن سخت بر روی بتن تازه بالغ بر 12 ساعت عملیات پرداخت بر روی سطح با دستگاه ماله پروانه ای صورت میگیرد که این عمل نیز تا حد زیادی به افزایش انسجام و تراکم بتن زیرین کمک مینماید.

با رعایت این اصول کفپوش بتن سخت به کفپوشی تبدیل میشود که هیچ کفپوش دیگری در زمینه مقاومت، طول عمر، کارایی و ... با آن نمیتواند رقابت نماید.

 بهترین نوع کفپوش برای کفسازی سوله، انبار و کارخانه ها چیست؟


برای کفسازی سوله ها و کارخانه های مختلف با کاربری های متفاوت گزینه های متنوعی از انواع کفسازی صنعتی وجود دارد.

کارشناسان و متخصصین شرکت پارس الیس در صدد ارائه بهترین کفپوش با بالاترین مقاومت و کیفیت به مشتریان محترم خود است. لذا بازدید از پروژه ها و برگزاری جلسات توجیهی و مشاوره رایگان شرکت پارس الیس از الزامات این مجموعه است.

برای مثال برای کارخانجات لبنی اغلب از کفپوش پلی یورتان استفاده می شود. ممکن است با توجه به شرایط متفاوت یک کارخانه لبی برخی از بخش های آن قادر به استفاده از کفپوش بتن سخت و یا کفپوش اپوکسی باشند که با مشاوره متخصصان کفسازی صنعتی مجموعه پارس الیس امکان تصمیم گیری و حق انتخاب بیشتر به کارفرمایان محترم داده میشود.

برای کفسازی اغلب کارخانه های صنعتی با کاربری سنگین که الزامات GMP در آنها اجبار نیست و همچنین کفسازی انبارها، متداول ترین کفپوش صنعتی که مقرون بصرفه ترین، مقاوم ترین و با عمر مفید بیشتر باشد کفپوش بتن سخت صنعتی شناخته شده است.

کفپوش بتن سخت علاوه بر سرعت اجرای بالا نسبت به سایر کفپوش های صنعتی (پلی یورتان و اپوکسی) دارای قیمت بسیار مناسبتری است و کارفرمایان ملزم به صرف هزینه های سنگین کفسازی با کفپوش های پایه پلیمری نیستند.

کفپوش بتن سخت علاوه بر یکپارچه بودن و تنوع در رنگ و زیبایی دارای مقاومت فشاری بسیار بالایی است که میتواند بارهای دینامیکی سنگین را متحمل شده و دچار هیچگونه آسیبی نگردد.

کفپوش بتن سخت بدلیل دارا بودن دوام و طول عمر مفید بلند مدت از محبوبیت ویژه ای میان کارخانه داران و تولید کنندگان محترم برخوردار است.

نوع کفسازی با بتن سخت به شیوه ای است که سطح نهایی دارای نفوذ ناپذیری بالایی است و نفوذ آب و آلاینده ها به داخل بتن زیرین به حداقل ممکن و تا 1% میرسد.

آیا کفپوش اپوکسی بر روی کفپوش بتن سخت صنعتی قابل اجراست؟

بله کفپوش اپوکسی را براحتی میتوان بر روی سطحی که قبلا کفپوش بتن سخت صنعتی شده اجرا نمود. اما این کار صحیح نیست و تنها هزینه های کفسازی را افزایش میدهد.

در برخی سالن های صنعتی که تغییر کاربری دارند و میبایست مبنای و اصول بهداشت را رعایت نمایند این کار صحیح بوده و بسرعت قابل اجراست که البته مستلزم بازدید و مشاوره رایگان میباشد.

در سطوح کفسازی شده با بتن سخت رنگی چه برای کفسازی پارکینگ و چه برای کفسازی سالن های صنعتی و ... به دلیل نوع اجرای پوشش بتن سخت، سطح نهایی کاملا صاف، یکدست و صیقلی است و آماده اجرای کفپوش اپوکسی در هر رنگی میباشد.

برای این منظور شستشو و نظافت اولیه سطح الزامی بوده و سپس کلیه مراحل اجرای کفپوش اپوکسی با رعایت ترتیب بر روی سطح اعمال میشود.

 

شرکت پارس الیس در زمینه تهیه، تامین و اجرای انواع کفسازی های بتونی و بتن سخت صنعتی حرفه ای و با تجربه بوده و در تمام مراحل کفسازی صنعتی تجربه فوق العاده ای داریم: ، قالب بندی، شیب بندی، بتن ریزی و پهن کردن بتن کف، ماله پروانه زدن سطح، صیقلی و جلا دادن به سطح نهایی، کاتر و درز بندی، خطوط ترافیکی و درج علائم و نقوش

کفپوش بتنی پارس الیس نیز یک کفپوش صنعتی با دوام مدرن و مقاوم است. 

آسفالت بتنی بتن سخت رنگی

این آسفالت یا کفپوش بتونی و همچنین بتن سخت صنعتی است که در سالن ها و سوله های صنعتی ، کارخانه ها، مراکز خرید ، کارگاه ها، پارکینگ ها و غیره استفاده می شود.

بسیاری از کارفرمایان محترم در حال انتخاب کفپوش مناسب به عنوان جایگزین برای سنگ مرمر ، گرانیت ، کاشی و... هستند که یکی از بهترین پیشنهادات ما استفاده از کفپوش بتن سخت رنگی و یا کفپوش بتنی است.

 

1مجموع 3 محصول
1مجموع 3 محصول
ارسال نظر
بنایی نژاد : مطلب بسیار مفید
10 0
ممنون از توضیحات عالی ممنون میشم اگر با واحد فنی کارخانه بنده تماس بگیرید تا هماهنگی لازم صورت بگیرد.
مدیریت : پاسخ
11 0
انجام وظیفه هست، در خدمتتون هستیم.
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 72 کاربر